امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
معاون وزیر راه:

هر گونه افزایش قیمت بلیت پرواز منتفی شد

هر گونه افزایش قیمت بلیت پرواز منتفی شد رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از اجرای كامل فروش بلیت هواپیما با ۶۰ درصد ظرفیت پرواز بدون هیچ گونه افزایش قیمت اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، کاپیتان تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به همراه رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از کانترها و مراحل پذیرش مسافر در ترمینال های ۱ و ۲، ایرساید، اتوبوس ها و رمپ فرودگاه مهرآباد و همینطور پروازهای در حال انجام برخی شرکت های هواپیمایی بازدید نمودند.
کاپیتان زنگنه در انتها بازید در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بازدید میدانی بامداد امروز به منظور اطمینان از رعایت دستورالعمل پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی مسافر درهواپیماها و دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی ابلاغ گردیده به شرکت های هواپیمایی صورت گرفت و شرکت ها تا زمانی که این دستورالعمل از جانب وزارت بهداشت ملغی نشود، ملزم به رعایت آن هستند و سازمان هواپیمایی کشوری هم نظارت جدی خواهد داشت.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: در این خصوص که شرکت های هواپیمایی ۴۰ درصد مسافر خویش را از دست می دهند با دستور وزیر راه و شهرسازی تمهیداتی اندیشیده شده که بتوانیم از هفته آینده صورت های مالی شرکت های هواپیمایی به خصوص ۶ ماهه اول سال را دریافت کرده و تسهیلاتی از راه دولت به آنها پرداخت گردد.
کاپیتان زنگنه با بیان این خبر که هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت و پول این صندلی های خالی از مسافران دریافت نخواهد شد، اضافه کرد: ما در این ایام هیچ افزایش قیمتی نداریم و این پول را به هیچ عنوان از مسافر دریافت نمی نماییم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مورد افزایش قیمت توسط شرکت های هواپیمایی در ایام اخیر اظهارداشت: سازمان هواپیمایی کشوری طبق ماده" ۵" بند "ب" قانونی این سازمان، مسئول پیشگیری از رقابت مضره و مصالح عمومی است و از آنجائیکه تابحال مشکلاتی از جانب چارتر کننده وجود داشت با لغو پروازهای چارتری از ۲۵ مهر به جز مسیرهای کیش و قشم و مناطق نفت خیز هیچ مسیر دیگری مجاز به چارتر نیست.
کاپیتان زنگنه در مورد افزایش قیمت در هفته جاری که توسط برخی شرکت ها صورت گرفته است، اضافه کرد: طبق فصول سال های گذشته در زمان پیک پرواز قیمت ها برپایه بازار عرضه و تقاضا افزایش می یافت چون که بازار تابع عرضه و تقاضا است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه شرکت های هواپیمایی برپایه دامنه نرخی که برایشان تعریف شده هیچ افزایش قیمت نداشته اند، اظهار داشت: جلساتی با وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان کمیسیون عمران مجلس و شرکت های هواپیمایی برگزار و قرار شد که در هفته آینده در نشستی مشترک به نتایجی دست یابیم.
کاپیتان زنگنه اضافه کرد: به یکی از شرکت های هواپیمایی در بازدیدی که بامداد امروز به عمل آمد، به علت اشکال در تهویه داخل هواپیما در پرواز تهران- قشم تذکر جدی داده شد و دستور کاهش پروازها در همان مسیر صادر شد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: چنانچه مسافران با عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مواجه شوند می توانند با تلفن های سازمان هواپیمایی کشوری به صورت شبانه روز تماس حاصل کرده یا با اسکن بارکد فرم های نظرسنجی داخل هواپیما به صورت مستقیم با سازمان هواپیمایی کشوری در ارتباط باشند.


منبع:

1399/08/02
16:06:31
5.0 / 5
1572
تگهای خبر: آب , سازمان , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.