امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۷

جزئیات پیشنهاد جدید شهرداری در رابطه با طرح ترافیك

جزئیات پیشنهاد جدید شهرداری در رابطه با طرح ترافیك به گزارش هم ماشین معاون حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهران با اشاره به پیشنهاد لغو شكل فعلی طرح و ترافیك سالانه، جزئیات این طرح پیشنهادی را شرح داد.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محسن پورسیدآقایی در حاشیه جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران به پیشنهاد لغو طرح ترافیك سالانه از سال آینده اشاره نمود و اظهار داشت: طرح ترافیك به شكل قبلی مشكلاتی را بوجود آورده بود همچون اینكه مناطق مركزی تهران در حال خالی شدن از سكنه بود.

وی با اشاره به اینكه در تهران بیش از چهار میلیون خودرو وجود دارد اما طرح ترافیك سالانه تنها به ۱۰۰ هزار دستگاه فروخته می شد، اظهار داشت: در این شرایط سه میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو از حضور در مناطق مركزی شهر محروم بودند و اگر می خواستند وارد طرح ترافیك شوند باید برای هر روز مبلغ ۴۰ هزار تومان پرداخت می كردند.

پورسیدآقایی با اشاره به اینكه در این طرح عدالت برای همه شهروندان اجرا نمی شد، اظهار داشت: ما تجربه دیگر كشورها را بررسی كردیم و دیدیم چنین طرحی با عدالت اجتماعی منافات دارد. باید اجازه بدهیم كه همه مردم بتوانند وارد طرح ترافیك شوند كه هر كدام بنا بر نوع كار و ضرورتی كه كارشان دارد هزینه ای را پرداخت كنند. ممكن بود كسی دو ساعت در این محدوده كار داشته باشد كه خب طبیعتا این فرد نباید ۴۰ هزار تومان پول پرداخت كند و هزینه ای كمتر از آن را برای ورود به طرح باید بپردازد.

معاون حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهران با اشاره به اینكه ما این طرح را به شورای ترافیك شهر تهران عرضه دادیم، اظهار داشت: در این طرح هزینه ورود به محدوده طرح ترافیك كاهش پیدا خواهد نمود و مردم می توانند با پرداخت هزینه ای معادل یك چهارم هزینه فعلی وارد این محدوده شوند و كار خویش را انجام دهند. حتی در این طرح پیش بینی شده كسانی كه در ساعات خلوت تر وارد محدوده طرح ترافیك می شوند هزینه كمتری را بپردازند و ورود در ساعات اوج طرح ترافیك هم حدود ۱۰ درصد از هزینه فعلی ارزان تر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا با اجرای این طرح شاهد شلوغی در معابر مركزی تهران نخواهیم بود، تصریح كرد: ما روی میزان تقاضای جمعیت برای ورود به محدوده طرح ترافیك مطالعه كردیم و تمامی جوانب بررسی شده است ازاین رو چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

پورسیدآقایی همینطور از عرضه تسهیلات به ساكنان مناطق داخل محدوده طرح ترافیك اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه این طرح مردم ساكن این منطقه این امكان را پیدا می كنند تا ساعت ۸: ۳۰ یعنی حدود دو ساعت بعد از آغاز طرح از محدوده خارج شوند و هزینه ای پرداخت نكنند. همینطور ما پیش بینی كردیم تا در پیشنهاد ما طرح ترافیك در روز پنجشنبه هم لغو شود تا مردم بتوانند راحت تر كارهای خویش را در مناطق مركزی انجام دهند.

وی درمورد درآمدهای شهرداری از اجرای این طرح هم اظهار داشت: امسال ۳۵۰ میلیارد تومان درآمدزایی از فروش طرح ترافیك برای شهرداری حاصل شد كه با اجرای این طرح گرچه درآمد شهرداری افزوده می شود و به حدود ۵۰۰ میلیارد تومان می رسد اما هزینه های شهروندان كم می گردد و در عوض از سازمان ها و دستگاه هایی كه سهمیه به آنان تعلق گرفته این هزینه كسر خواهد شد.

به گفته پورسیدآقایی، هدف شهرداری تهران از اجرای طرح ترافیك جدید درآمدزایی نیست بلكه توزیع ترافیك و رعایت عدالت است. 

1396/10/02
02:10:13
5.0 / 5
5237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.