امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

اختصاص تسهیلات ۵۰۰ میلیاردی به روستاییان تا آخر سال

اختصاص تسهیلات ۵۰۰ میلیاردی به روستاییان تا آخر سال به گزارش هم ماشین معاون سرمایه گذاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم كشور اظهار داشت: سال جاری بر مبنای تبصره ۱۶ قانون بودجه سالجاری، ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد به روستاییان نیازمندی كه تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، تعلق خواهد گرفت.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، رزم جو در نشست خبری که به مناسبت روز روستا برگزار شد، به پرداخت تسهیلات اشتغال زایی در روستاهای کشور اشاره نمود و اضافه کرد: نزدیک به ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات تا کنون پرداخت شده که ۱۰ درصد در بخش کشاورزی و منابع طبیعی، چهار درصد در صنایع دستی، شش درصد در حوزه گردشگری، ۱۰ درصد خدماتی و فناوری اطلاعات و چهار درصد در حوزه سرمایه در گردش بوده است. در تلاش هستیم مرحله پنجم پرداخت این تسهیلات هم با کمک چهار بانک عامل اجرایی شود.
وی ادامه داد: سال جاری بر مبنای تبصره ۱۶ قانون بودجه سالجاری ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد به روستاییان تعلق خواهند گرفت. پیش تر سقف این تسهیلات ۱۰ میلیون تومان بوده که به تازگی به ۳۰ میلیون تومان افزوده شده، این تسهیلات در چارچوب کسب و کارهای کوچک پرداخت می شود که توسط پنج بانک کشاورزی، ملی، صادرات، ملت و رفاه پرداخت خواهد شد. این وام به ساکنین روستاها و افراد نیازمندی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند وتوسط دهیاری ها شناسایی می شوند، پرداخت خواهد شد.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، کاوه معراجی معاون برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی هم در بخش دیگری از این نشست، اظهار داشت: شورایعالی عشایر و توسعه روستا با هدف توجه به دستگاه های مختلف در مورد اجرای وظایف خود در حوزه روستایی و هماهنگی این فعالیت ها شکل گرفته است که با تشکیل آن می توان موضوعات مختلف در حوزه روستایی را به خوبی هماهنگ کرد.
وی اظهار نمود: طی سال های اخیر تأمین منابع در حوزه روستایی توسط دولت با حداکثر توان پیگیری شده اما مبحث مهمتر این است که نظارت بر بهره برداری صحیح از منابع به خوبی صورت گیرد که در همین راستا سامانه جامع نظارت شکل داده شده که ۱۵۰۰ نفر مهندس عمران این نظارت ها را انجام می دهند و گزارش های ارسالی در اختیار معاون اول رئیس جمهور قرار می گیرد.
منبع:

1399/07/12
13:29:13
5.0 / 5
1669
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.