امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
فاضلی:

وزارت بهداشت دسترسی ساده مردم به تست كرونا را فراهم آورد

وزارت بهداشت دسترسی ساده مردم به تست كرونا را فراهم آورد به گزارش هم ماشین یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این كه باید زمینه دسترسی ساده مردم برای انجام تست كرونا فراهم گردد، اظهار داشت: كاهش محسوس استفاده ماسك توسط مردم و یا كمتر رعایت كردن سایر پروتكل های بهداشتی بدان معناست كه نتوانسته ایم به خوبی فرهنگ پیش گیری از مبتلاشدن به كرونا را در جامعه ادامه دهیم.


ملک فاضلی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مردم در فصل بهار به خوبی پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و موارد پیش گیری از مبتلاشدن به کرونا را انجام می دادند که نتایج آن در آمارهای مبتلایان و یا فوتی ها مشهود بود. امروز جامعه برای رعایت پروتکل های بهداشتی به خوبی همراهی نمی کند که این به رفتار و عملکرد برخی کارگزاران و مسئولان نظام برمی گردد حتی متوجه رسانه ها و به خصوص صداوسیما هم می شود که نتوانستند فرهنگ پیشگیری برای مبتلا نشدن به کرونا را ادامه دهند.
نماینده مردم سراوان در مجلس افزود: اساسا رفتار و سخنان بزرگان شامل مسئولان و روحانیون در رسانه های گروهی در میان مردم می تواند موثر باشد. پس لازم است از ظرفیت همه این افراد برای یادآوری انجام پروتکل های بهداشتی استفاده کرد، همین طور وزارت بهداشت به تناسب داشتن شبکه های بهداشتی در سطح کشور و نیروی انسانی توانمند به صورت چهره به چهره آموزش های لازم را عرضه نماید این مهم باید در مناطق روستایی انجام گیرد. البته که متاسفانه حالا هم اکنون شاهد فضای پیشین آموزش دادن به جامعه برای مبتلا نشدن به کرونا نیستیم، انگار ترس از مبتلاشدن به کرونا ریخته و دیگر فضای پیشگیری حاکم نیست.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مردم بدانند که فعلا باید با کرونا زندگی نماییم پس کاهش استفاده از ماسک و یا رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و سایر پروتکل های بهداشتی درست نیست. اگر امروز شاهد این اتفاق هستیم یعنی نتوانسته ایم فرهنگ پیشگیری را به خوبی ادامه دهیم. از این به بعد باید برنامه ای مدون داشته تا بتوان از این شرایط عبور نماییم.
فاضلی همین طور با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر وزارت بهداشت برای درمان بیماران کرونایی اظهار نمود: وزارت بهداشت باید شرایط دسترسی ساده و راحت مردم به تست کرونا را فراهم آورد، خیلی از افراد جامعه به خصوص در مناطق محروم همچون استان سیستان و بلوچستان توانایی پرداخت هزینه برای تست کرونا را ندارند که این موجب افزایش بیشتر آمار مبتلایان می شود.
منبع:

1399/07/02
09:42:47
5.0 / 5
1847
تگهای خبر: شورا , مسئول , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.