امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
یك مقام مسئول اعلام كرد:

هزینه ساخت طرح ملی مسكن در پردیس، متری سه میلیون تومان

هزینه ساخت طرح ملی مسكن در پردیس، متری سه میلیون تومان به گزارش هم ماشین مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس اظهار داشت: هزینه راه اندازی واحدهای زیرمجموعه طرح ملی مسكن در پردیس، متری سه میلیون تومان است كه پیمانكاران آنرا پذیرفته اند.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، سید مهدی هدایت در مراسم تحویل ۱۴ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان اسکان در شهر جدید پردیس در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه امروز این واحدها را زودتر از موعد برگزاری مراسم افتتاح، به متقاضیان تحویل داده ایم، اظهار داشت: این ۱۴ هزار نفر به بانک معرفی شده تا دفترچه اقساط دریافت کنند؛ ضمن اینکه بلافاصله بعد از آن، با مراجعه به شرکت عمران شهر جدید پردیس، معرفی نامه جهت تحویل کنتور به شرکت های خدمات رسان آب، برق و گاز را نیز دریافت خواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه دریافت انشعابات و کنتورها هیچ هزینه ای ندارد، اظهار داشت: مالکان این واحدها می توانند کنتورهای مربوطه را یک هفته ای دریافت نمایند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه در همه افتتاح ها، همیشه تعدادی مالکان برای تحویل واحد مسکن مهر خود مراجعه نمی کنند، اشاره کرد: بطور کلی هم اکنون در شهر جدید پردیس، ۴ تا ۵ هزار واحد تکمیل و آماده تحویل است؛ اما مالک برای دریافت آن مراجعه نمی نماید.
هدایت اشاره کرد: بارها به مالکان واحدهای آماده تحویل اعلام نموده ایم که اگر مراجعه نکنند، نرخ سود وام مسکن مهر آنان از ۹ به ۱۸ درصد افزایش خواهد یافت؛ اما با این وجود هنوز نتوانسته ایم مردم را در همه واحدهای آماده تحویل، اسکان دهیم؛ این در حالیست که پیش بینی ما این است که سال آینده، سرعت ورود مردم به واحدهای آماده تحویل بیشتر شود.
وی افزود: به زودی طی چند روز آینده ۱۴ هزار واحدی که امروز تحویل شد، با حضور وزیر راه و شهرسازی و با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور افتتاح می شوند؛ ضمن اینکه بلافاصله بعد از آن نیز، یک بسته آماده افتتاح ۱۰ هزار واحده مسکن مهر در آبان ماه امسال خواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهار داشت: امسال ۹۵ درصد واحدهای مسکن مهر این شهر جدید تحویل می شود؛ ضمن اینکه ۵ درصد باقیمانده نیز بابت اضافه ثبت نامی هایی است که ساخت آنها امسال شروع شده؛ ولی تا خرداد سال آینده تمام می شود.
هدایت در پاسخ به پرسشی درباره دریافت ۲۰ میلیون تومان از متقاضیان نقل و انتقال مسکن مهر از طرف شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: این ۲۰ میلیون تومان هزینه نقل و انتقال نیست؛ بلکه بعنوان بخش کمی از هزینه های پروژه های روبنایی و آماده سازی پروژه های مسکونی است که بعنوان سیاست بازدارنده از دلالی واحدهای مسکن مهر پردیس و دست به دست شدن های گوناگون این واحدها است.
وی اضافه کرد: با این وجود از متقاضیان دست اول پولی دریافت نمی کنیم؛ اما بابت آماده سازی هر واحد، ۱۰۰ میلیون تومان برای پروژه های روبنایی مجموعه های مسکن مهر پردیس هزینه می نماییم که یک پنجم آنرا برای کاهش دلالی مسکن مهر، از متقاضیان نقل و انتقال دریافت می نماییم.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اشاره کرد: تابحال ۱۴۰۰ میلیارد تومان بابت آماده سازی های محوطه و ساخت دیواره برای جلوگیری از ریزش کوه ها هزینه کرده ایم؛ اما درآمد شرکت عمران شهر جدید پردیس از ۲۰ میلیون تومان نقل و انتقال تنها ۲۲ میلیارد تومان بوده است که رقم بسیار ناچیزی است.
وی درباره اجرای طرح ملی مسکن در شهر جدید پردیس افزود: سهم این شهر جدید از طرح اقدام ملی مسکن، ۱۴ هزار واحد است که ۱۱ هزار واحد آن، به صورت واگذاری عرصه زمین و ساخت آن از طرف تعاونی ها است که شرکت عمران پردیس نیز تنها ساخت سه هزار واحد را تقبل کرده است.
هدایت، درباره سرنوشت اضافه ثبت نامی ها اظهار داشت: ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر از اضافه ثبت نامی ها که مبلغ واریزی آنها کمتر از ۱۵ میلیون تومان بود، به شهرهای جدید پرند و هشتگرد معرفی شدند؛ ضمن اینکه ۵ هزار نفر دیگر که بیش از ۱۵ میلیون تومان آورده داشتند، ساخت واحدهایشان شروع شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس هزینه ساخت طرح ملی مسکن در پردیس را متری سه میلیون تومان عنوان و گفت: پیمانکاران نیز این رقم را پذیرفته و ساخت واحدها را آغاز نموده اند.


منبع:

1399/06/16
22:35:49
5.0 / 5
1758
تگهای خبر: آب , خدمات , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.