امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
در گزارش هم ماشین مطرح شد

حاضریم فرودگاه ماهشهر را رایگان بدهیم اما شركت فرودگاه ها نپذیرفت

حاضریم فرودگاه ماهشهر را رایگان بدهیم اما شركت فرودگاه ها نپذیرفت به گزارش هم ماشین یك مقام مسئول اظهار داشت: به مدیرعامل شركت فرودگاه ها پیشنهاد واگذاری رایگان فرودگاه ماهشهر را دادیم اما آنها به سبب زیان ده بودن آن نپذیرفتند.محسن آتش زمزم در گفت و گو با خبرنگار مهر در واکنش به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری به سانحه فرودگاه ماهشهر و واگذاری این فرودگاه تحت مالکیت وزارت نفت به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، گفت: ما دستور اکید از وزارت نفت داریم که فرودگاه های تحت مالکیت این وزارت خانه تحویل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران شود.
وی افزود: بنده و مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، ۲ جلسه با سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در این خصوص داشته ایم؛ به آنها اعلام کردیم که حاضریم فرودگاه ماهشهر را رایگان به شرکت فرودگاه ها اهدا نماییم چون متولی این صنعت (فرودگاهی) هم، شرکت فرودگاه هاست و ما در شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر، موظف به تولید در حوزه پتروشیمی هستیم.
مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر اضافه کرد: در زمانی، نیاز بوده که در بندر ماهشهر فرودگاه تأسیس شود اما هم اکنون که متولی حوزه فرودگاهی، شرکت فرودگاه هاست، ما نه فقط هیچ اصراری به نگهداری این فرودگاه نداریم، بلکه خودمان هم مُصرّیم که فرودگاه ماهشهر تحویل متولی اصلی صنعت فرودگاهی که شرکت فرودگاه هاست، شود؛ در عین حال ما هم در شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر از این فرودگاه استفاده خواهیم کرد.
وی با اعلان اینکه وزارت نفت ۹ فرودگاه ملکی در اختیار دارد که هر کدام از آنها، در اختیار یکی از واحدهای زیرمجموعه وزارت نفت است؛ یادآورد شد: بعنوان مثال فرودگاه ماهشهر در اختیار شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر قرار دارد. یا مثلاً فرودگاه تأسیسات نفتی خارک زیر نظر شرکت پایانه های نفتی ایران اداره می شود؛ اصلان کاظم پور مشاور وزیر نفت در امور هوانوردی و فرودگاهی است و وی نیز پیگیر واگذاری همه فرودگاه های تحت مالکیت وزارت نفت به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برمبنای دستور وزیر نفت می باشد.
آتش زمزم تصریح کرد: متأسفانه شرکت فرودگاه ها این پیشنهاد ما را نپذیرفت که البته آنها هم توجیهات خودشان را داشتند؛ به خصوص که بیشتر فرودگاه های کشور زیان ده هستند؛ از نظر شرکت فرودگاه ها، فرودگاه هایی هم که در اختیار وزارت نفت می باشد، زیان ده هستند چونکه پروازهای این فرودگاه ها کم است.
وی اشاره کرد: ما برای نگهداری و اداره فرودگاه ماهشهر، سالانه ۲۰ میلیارد تومان از درآمد صنعت پتروشیمی بندر ماهشهر هزینه می نماییم که نشان میدهد نگهداری این فرودگاه، زیان ده است. با وجود آنکه زمین و تأسیسات زیادی به فرودگاه ماهشهر اختصاص دارد، اما برای آنکه واگذاری آن به شرکت فرودگاه ها اتفاق بیفتد، به مدیرعامل شرکت فرودگاه ها پیشنهاد داده ایم تا این فرودگاه را همراه با کل تجهیزات آن به رایگان به آنها واگذار نماییم.
آتش زمزم اظهار داشت: حتی در مرحله بعدی به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران پیشنهاد دادیم تا علاوه بر واگذاری، هزینه نگهداری یک سال آنرا هم تقبل نماییم تا شرکت فرودگاه ها بتواند بطور کامل در این فرودگاه مستقر شود.
وی بیان کرد: فرودگاه داری کار صنعت پتروشیمی نیست و باید شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران آنرا تحویل بگیرد؛ هزینه های مربوطه را هم حاضریم پرداخت نماییم.


منبع:

1399/06/15
14:24:20
5.0 / 5
1990
تگهای خبر: تولید , سازمان , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.