امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱
مدیركل برنامه و بودجه شهرداری تهران:

تراز مثبت عملیاتی شهرداری تهران در سال جدید

تراز مثبت عملیاتی شهرداری تهران در سال جدید به گزارش هم ماشین مدیركل برنامه و بودجه معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران اظهار داشت: برپایه پیش بینی های انجام شده در بودجه سال 97 تراز عملیاتی شهرداری تهران مثبت خواهد بود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مهدی پندار با اشاره به اینكه در بودجه سال 97 بیشتر روی درآمدهای شهرداری تكیه می شود، خاطرنشان كرد: تعدادی از سازمان ها و شركت های زیرمجموعه شهرداری تهران درآمدهایی دارند كه تابحال میزان آن شفاف نبوده و این درآمد به حساب این سازمان ها و شركت ها واریز می شده، در صورتی كه نتیجه فعالیت و برپایه خدمات عرضه شده آنها نبوده است.

وی اضافه كرد: برای مثال سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با استفاده از فروش آرم كه وظیفه حاكمیتی شهرداری تهران است درآمدهایی دارد كه باید به خزانه شهرداری وارد شود.

پندار افزود: سازمان زیباسازی هم باید درآمدهای حاصل از اجاره تابلوها و بیلبوردهای سطح شهر را به خزانه كل شهرداری تهران واریز كند؛ زیرا این درآمد نتیجه خدمات سازمان زیباسازی نیست بلكه نمای شهر تهران است كه در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد.

وی با اشاره به ایجاد اداره كل خزانه داری شهرداری تهران تا آخر امسال اظهار داشت: این درآمدها به همان خزانه كل واریز و برپایه نظر شهردار تهران هم ردیف درآمد هزینه برای آنها تولید می گردد.

مدیركل برنامه و بودجه شهرداری تهران خاطرنشان كرد: در تبصره های بودجه ذكر می گردد كه این ردیف درآمد هزینه است و متناسب با تحقق منابع عمومی كه به خزانه واریز می گردد هزینه های شركتها تأمین خواهد شد.

وی تصریح كرد: بدین سان قسمت درآمدی شهرداری تهران نسبت به سنوات گذشته تقویت خواهد شد. پندار خاطرنشان كرد: اینكه درآمد سازمان ها و شركتها به حساب سازمان ها واریز و درآمد و هزینه از هم كم شود نشان دهنده سودی خواهد بود كه باید مالیات آن پرداخت شود درصورتی كه این درآمد در نتیجه خدمات این سازمان ها و شركت ها نیست.

پندار تاكید كرد: علیرغم اینكه برپایه ماده 6 قانون برنامه پنج ساله ششم بیش از 2 هزار میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری تهران از محل مالیات برارزش افزوده كاهش پیدا كرده كه همچون درآمدهای پایدار شهرداری تهران بوده است، برپایه تدابیر اتخاذ شده كه برای سال آینده در نظر گرفته شده، ردیف های هزینه ای درحداقل ممكن كاسته می شود.

وی با اشاره به اینكه با سیاست های اتخاذ شده درآمدها بیش از سال قبل پیش بینی می شود، خاطرنشان كرد: ازاین رو برپایه آنچه در بودجه سال 97 در نظر گرفته شده، تراز عملیاتی شهرداری تهران مثبت خواهد بود.

مدیركل برنامه و بودجه شهرداری تهران در ادامه اظهار داشت: در قسمت منابع بودجه سال 97 یكی از تكالیف شهرداری تهران این است كه حداقل 25 درصد از درآمدهای شهرداری پایدار باشد.

وی تصریح كرد: در بودجه سال آینده كاهش اعتبارات شهرسازی (فروش تراكم مازاد در حد قانونی، تغییر كاربری و... ) پیش بینی شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران، به قول وی این اقدام به منظور جلوگیری از فروش تراكم یعنی واگذاری دارایی های سرمایه ای به گونه ای كه در سنوات گذشته بوده انجام می گردد.


 

1396/09/29
22:35:41
5.0 / 5
4825
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.