امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱

پروژه محرمی آجر به آجر

پروژه محرمی آجر به آجر به گزارش هم ماشین كمپین كمك برای ساخت مدرسه در سراسر كشور، در آستانه سال تحصیلی و در جهت كمك مومنانه، از مردم و عزاداران حسینی دعوت كرده است تا در كنار نذرهای فرهنگی كه برای محرم حسینی منظور می كنند، نذر ساخت یك كلاس درس را هرچند با كمكی كوچك، برعهده بگیرند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، کمپین «آجر به آجر»، توسط سازمان نوسازی مدارس کشور، پویش جذب مشارکت خُرد مردمی برای مدرسه سازی است. این پویش به دنبال این است که جامعه خیرین مدرسه ساز را وسیع تر و آرزوی مدرسه سازی را برای تک تک مردم تبدیل به واقعیت و قابل دسترس کند.
با این اقدام رویای مدرسه سازی در کنار کارها و نذورات فرهنگی، نذری فراگیر و پویا می شود و مشارکت در ساخت مدرسه وارد سبد و انتخاب های فرهنگی عامه مردم با دغدغه های بشردوستانه می شود.
شعار این کمپین، «مهر را با محرم شروع کنیم» است و اهداف آن تعمیم دادن فرهنگ مدرسه سازی به خرده مشارکت ها، معرفی نذر فرهنگی در ماه محرم در کنار نذورات مرسوم و استفاده از تسهیلگران اجتماعیِ مردمی در تحقق پروژه های مدرسه سازی است.

پیوند بین محرم و مهر، حسینیه و مدرسه
داستان کربلا چیزی جز انسان سازی و مشارکت جمعی کوچک برای تغییری بزرگ نیست. از زهیر، وهب و حرّ حسینی تا طیّب خمینی، کاروان حسین مشغول انسان سازی است.
هیچ چیز پسندیده تر از این نیست که هیئات و مراسمی که به اسم ایشان برپا می شود را از مصادیق انسان سازی بدانیم و چه نیک پیوندی است بین مدرسه و هیئت بعنوان دو رکن انسان ساز جامعه ی ما.

نقطه شروع و آخر کمپین
کمپین از ۲۷ مرداد ماه و چهار روز پیش از شروع ماه محرم شروع شده و در ۱۷ مهرماه با اربعین حسینی به اتمام می رسد.
در این کمپین ۳۱ گروه جهادی به انضمام سازمان نوسازی مدارس ۳۱ استان فعال می شوند و در هر استان یک نفر سفیر (عقیل) نوسازی مدرسه می شود.
۵۰ درصد مشارکت از راه سازمان نوسازی مدارس کشور شارژ می شود و ۵۰ درصد از راه بازیگران دیگر این پویش جمع آوری می شود.
به ازای هر پروژه، یک شناسه بانکی تعریف شود. پروژه ها در سامانه مهر مدرسه با ردیف مالی مشخص، تعداد شرکت کنندگان، مبلغ جمع آوری شده و سررسید پروژه ثبت می شوند.
شرکت کنندگان از راه ربات پرداخت هدفمند، در نظرسنجی اسم مدرسه مشارکت می کنند و در انتها کارت عضویت در جامعه خیرین مدرسه ساز به آنها داده می شود.
مدارس مسلم بن عقیل، مدارسی هستند که از نذورات عزاذاران امام حسین در ماه محرم ساخته شده است و در حیاط آنها به یاد امام حسین یک درخت میوه (درخت سیب در مناطق شمالی) کاشته می شود و افتتاح مدرسه با نذری دادن به مردم محروم منطقه انجام می شود.
منبع:

1399/06/06
14:21:19
5.0 / 5
1675
تگهای خبر: ساخت , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.