امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۶
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

واگذاری اپراتوری بندر رجایی به دو شركت داخلی

واگذاری اپراتوری بندر رجایی به دو شركت داخلی هم ماشین: مدیرعامل عامل سازمان بنادر و دریانوردی از امضای قرارداد واگذاری اپراتوری دو پایانه كانتینری بندر شهید رجایی به دو شركت داخلی به مدت ۵ سال اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد راستاد در مراسم امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریالی در بنادر با اشاره به شروع عملیات اجرایی فاز ۳ توسعه بندر شهید رجایی در بهمن ماه اظهار داشت: با اجرای این پروژه حجم كانتینری این بندر به ۸ میلیون TEU خواهد رسید.
وی حجم سرمایه گذاری برای زیرساخت های بندر شهید رجایی را ۸۶۰ میلیارد تومان پیش بینی نمود و اضافه كرد: انتشار اسناد مناقصه برای توسعه روبناها و تجهیزات پایانه ۳ شهید رجایی را در دستور كار داریم. این اولین بار است كه پكیج كامل ساخت روبناها تا خرید و نصب تجهیزات استراتژیك و غیراستراتژیك از سوی بخش خصوصی انجام می گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: امشب تفاهم نامه ای با دو اپراتور داخلی كه با اپراتورهای خارجی همكاری دارند برای واگذاری اپراتوری دو پایانه كانتینری بندر شهید رجایی به مدت ۵ سال به این دو شركت به امضا خواهد رسید.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح كرد: علیرغم وجود ظرفیت های قابل توجه در حوزه كانتینری بندر شهید رجایی از این پایانه بهره مناسب نبرده ایم.
وی ادامه فعالیت ها به منظور افزایش سهم حمل و نقل ریلی در بنادر كشور را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: در گام اول اقدامات مدیریتی كوتاه مدت از سوی اداره كل بنادر استانی برای دستیابی به این منظور انجام شده است ضمن اینكه اداره كل حمل و نقل چند وجهی و لجستیك هم در سازمان بنادر تولید خواهد شد كه به افزایش ارتباط ریل با بندر كمك می نماید.
راستاد با اشاره به اینكه پایانه بنادر مواد معدنی تولید می كنیم، خاطرنشان كرد: پیش بینی می كنیم تا سال ۱۴۰۴ حجم واردات و صادرات مواد معدنی به ۵۵ میلیون تن برسد.
وی در مورد مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر در حمایت از شهرهای بندری اظهار داشت: امشب تفاهم نامه همكاری با شركت عمران و بهسازی شهری ایران در جهت مسئولیت اجتماعی برای توسعه شهرهای بندری به امضا می رسانیم. همینطور تفاهم نامه همكاری بنادر با مناطق آزاد هم به امضا می رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره واگذاری اپراتوری بندر شهید بهشتی اظهار داشت: قرارداد موقت بهره برداری از این بندر برای واگذاری به شركت هندی آی پی جی ال آماده شده، همینطور این شركت مقرر است سرمایه گذاری ۸۵ میلیون دلاری در بندر شهید بهشتی داشته باشد كه قرارداد آن بزودی امضا خواهد شد.
گفتنی است در انتها این نشست ۱۳ تفاهم نامه همكاری میان سازمان بنادر و چند شركت خصوصی به امضا رسید.

1396/09/28
15:45:10
5.0 / 5
4945
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.