امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
هاشمی خبر داد:

رایزنی با دیوان محاسبات برای تمدید زمان انتشار اوراق مشاركت مترو و اتوبوس

رایزنی با دیوان محاسبات برای تمدید زمان انتشار اوراق مشاركت مترو و اتوبوس به گزارش هم ماشین رئیس شورای شهر تهران از احتمال تمدید مهلت دو هفته ای صدور اوراق مشاركت مترو و اتوبوس اطلاع داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز با ترک جلسه شورای شهر و سپردن ریاست به امینی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این آخرین جلسه شورای شهر پیش از تعطیلات تابستانی است و از امروز شورای شهر به تعطیلات تابستانی می رود.
وی با بیان این که البته کمیسیون ها و اعضاء فعال می باشند، خاطرنشان کرد: البته از این فرصت استفاده می نماییم که مشکل کرونا در شورا را حل نماییم چون که دراین مدت برخی از کارمندان درگیر کرونا شدند که می توان از این فرصت دو هفته ای برای افزایش نظافت و گندزدایی بهره برد.
رئیس شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت تأمین ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار داشت: مصوبات خوبی درمورد خرید واگن و اتوبوس داریم اما مشکل اصلی در سیستم بروکراتیک کشور است که موانعی را برای اجرای مصوبات بوجود می آورد.
وی با بیان این که یکی از موانع ما در صدور اوراق مشارکت تعیین بانک منتشر کننده اوراق بود و حالا پذیرش تضامین است، اظهار داشت: البته شهرداری تهران فعال شده و امیدواریم گره این مورد باز شود.
هاشمی در مورد واگن های مترو هم اظهار داشت: واگن ها به سهمیه فاینانس برخورد کرد اما بالاخره نامه فاینانس واگن ها به طرف خارجی داده شده و حالا این عملیات باید در خارج از کشور دنبال شود تا موانع بروکراتیک ناشی از تحریم ها را رفع نماییم و به نظر می آید باید تیمی به این کشور سفر کنند تا مسئله را پیگیری کرده و احیانا شهردار هم این کار را انجام می دهد.
وی در مورد سرانجام اوراق مشارکت مترو و اتوبوس اظهار داشت: همتی رئیس بانک مرکزی دستور مساعدت داده که از وی تشکر می نماییم. اما از آنجایی که امروز روز آخر است مشکل بوجود آمده که تضمین بانک شهر به بانک رفاه هنوز مورد قبول قرار نگرفته و به نظر می آید باید احیانا فرصت دو هفته ای ای از دیوان محاسبات برای تمدید زمان اوراق بگیریم.
رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: قانون بودجه آخرین زمان انتشار اوراق را ۳۱ تیر ماه اعلام نموده و صدور اجازه تمدید در اختیار دیوان محاسبات است.
هاشمی در مورد شائبه احتمال تعطیلی مترو هم اظهار داشت: من دراین مورد صحبت نمی کنم چون که باید ستاد ملی کرونا تصمیم گیری کند. اما بعید می دانم این کار را انجام دهد.
منبع:

1399/04/31
13:32:50
5.0 / 5
2502
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.