امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱

زنان سوئیسی برای مطالبه حقوقشان جیغ كشیدند

زنان سوئیسی برای مطالبه حقوقشان جیغ كشیدند به گزارش هم ماشین زنان معترض در سرتاسر سوئیس در یك حركت دسته جمعی در اعتراض به خشونتهای مردان و مطالبه برابری جیغ كشیدند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سال قبل میلادی نیم میلیون نفر راهپیمایی کردند تا به ضعفهای موجود در سوئیس در زمینه حقوق بانوان اعتراض کنند. سال جاری این اعتراضات که سازماندهندگانش آن را "حمله زنان" خوانده اند، به علت محدودیتهای مربوط به شیوع کروناویروس به شکلی محدود به اجرا در آمد.
روکسان اریکو، دانشجوی ۱۹ ساله ای که مادرش زیر خشونت شریک مردش جان خویش را از دست داده می گوید: برای من این اعتراض احساسی است چونکه من هم برای خودم و هم برای خواهران و برادرانم و برای همه بچه های دیگری که مادر یا پدر خویش را از دست داده اند جیغ می کشم و در عین حال برای مادر خودم هم جیغ می کشم و اگر خودش هم هنوز اینجا بود جیغ می کشید.
رُز آنجلا گرامونی، یک زن سوئیسی دیگر ساکن شهر ژنو اظهار کرد، از سال ۱۹۹۱ تا کنون به همه تظاهرات برگزار شده تحت عنوان "حمله زنان" پیوسته است.
گرامونی که بالای ۷۰ سال سن دارد، در ادامه تصریح کرد: حالا من می توانم درآرامش بمیرم و نسل بعدی اینجاست تا کنترل را به دست بگیرد. من اما برای مدتی بسیار غمگین بودم. فکر می کردم ما برای خیلی چیزها جنگیدیم اما نتوانستیم کارمان را به سرانجام برسانیم و هیچکس دیگر هم اینجا نیست که آنرا به سرانجام برساند.
سوئیس هر چند که یک کشور توسعه یافته است اما به لحاظ کیفیت حقوق و کار زنان از بقیه کشورهای مشابه عقبتر است. داده های دولتی نشان می دهند که زنان در سوئیس حدود یک پنجم کمتر از مردان حقوق میگیرند که نسبت به ۳۰ سال پیش که این میزان حدود یک سوم بود بهتر است اما نسبت به وضعیت سال ۲۰۰۰ بدتر است.
هزاران معترضی که در راهپیمایی در شهر ژنو و دیگر شهرهای سوئیس شرکت کردند، در ساعت ۳: ۲۴ پس از ظهر به وقت محلی آغاز به جیغ زدن کردند؛ این ساعتی است که اعلام شده زنان از بعد آن به علت شکاف در دستمزد آغاز به کار مجانی می کنند.
این معترضان در عین حال به یاد زنان کشته شده توسط شرکای زندگی خود یک دقیقه سکوت کردند و نمایشی از قبل برنامه ریزی شده را اجرا کردند.
تظاهرکننده ها خشونت ضد زنان را محکوم کرده و خواهان حساب کردن کار عموما مجانی زنان در قبال خانواده و بستگان شدند.1399/03/26
23:42:48
5.0 / 5
2804
تگهای خبر: سازمان , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.