امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
مسجد جامعی تأكید كرد:

ضرورت توجه به مشاركت های همگانی در مقابله با كرونا

ضرورت توجه به مشاركت های همگانی در مقابله با كرونا هم ماشین: یك عضو شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت توجه به ایجاد ظرفیت برای بهره گیری از مشاركت های همگانی در مقابله با كرونا تاكید نمود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذكری اظهار داشت: بهتر زیستن در شرایط كرونایی نیاز به پذیرش مسئولیت اجتماعی شهروندان دارد تا برای عبور از بحران و بهتر شدن شرایط زندگی موارد لازم را فراهم نماییم كه این كار تنها با مشاركت اجتماعی همه شهروندان میسر خواهد بود.
وی ادامه داد: در مورد شورایاری ها بعد از این همه زمان، هنوز دستورالعمل مشاركت اجتماعی ابلاغ نشده است در صورتیكه شورایاران از یك سوم كمك های دریافتی خود گذشت كردند تا برای كارهای مقابله با كرونا ثبت گردد.
مسجدجامعی اشاره كرد: حدود بیش از 400 میلیون تومان نیز همین شورایاران با مسئولیت پذیری اجتماعی برای مقابله با كرونا جمع آوری كردند. در این ایام در مناطق 17 و 14 و 13 و 15و2و12و19 و 16 شورایاران كارهای موثری داشتند كه گزارش های مكتوب آن به شورا رسیده. در حقیقت بیش از نیمی از شورایاران كارهای موثری در این ایام داشتند. منطقه 1 در تولید ماسك بسیار فعال بوده و مجموعا 187 گزارش مكتوب از كارهای شورایاران به شورا رسیده است.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر ضرورت فراهم شدن ظرفیت مشاركت های همگانی اظهار داشت: با وجود همه كارهای شورایاران باید زمینه به كارگیری كارهای بیشتر آنها فراهم گردد و هم اكنون دستورالعمل های بهداشتی در چارچوب فعالیت این افراد در محلات برقرار شده است.
وی ادامه داد: در مقابله با كرونا ویروس، نیاز داریم كارنامه عمل همه را درنظر بگیریم و زمینه مشاركت همه را فراهم نماییم. اساسا نیاز نیست همه كارها را خودمان در مدیریت شهری انجام دهیم؛ بلكه می توانیم ظرفیت و امكان مشاركت فعال همگانی را ایجاد كنیم؛ پس درخواست من توجه ویژه به این مساله است كه بتوانیم در یك درك جدید و زبان مشترك، زمینه مشاركت همه شهروندان را برای حل این مساله فراهم نماییم.
وی افزود: متاسفانه به مشاركت همگانی توجه لازم نمی گردد كه یكی از نمونه های آنرا می توان عدم توجه شهرداری به تهیه دستورالعمل مشاركت های اجتماعی كه مدتهاست باید تهیه و ارائه می شده اشاره نمود كه متاسفانه هنوز این دستورالعمل تهیه نشده است.
مسجد جامعی در بخش دیگری از صحبت های خود از اقدامات شورایاری ها قدردانی كرد و اضافه كرد: تعداد زیادی از شورایاران همچون دبیر شورایاری محله فرهنگیان، در این ایام در بحث ضد عفونی و گند زدایی معابر مشاركت فعالی داشته است.
منبع:

1399/01/24
14:43:04
5.0 / 5
3332
تگهای خبر: تولید , شهردار , شهرداری , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.