امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۶

سرعت وزش باد در زاهدان به 100 كیلومتر بر ساعت می رسد

سرعت وزش باد در زاهدان به 100 كیلومتر بر ساعت می رسد به گزارش هم ماشین سیستان و بلوچستان رئیس گروه پیش بینی و آگهی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پیش بینی می شود فردا بر شدت وزش باد در نواحی مركزی استان خصوصاً زاهدان افزوده شود و بیشینه سرعت وزش باد به یكصد كیلومتر بر ساعت برسد.


علی ملاشاهی در گفت و گو با ایسنا اظهارداشت: برمبنای آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدلهای جوی فردا بر سرعت وزش بادهای جنوبی در مركز و نواحی شمالی استان افزوده می شود به طوریكه انتظار می رود در مناطق مستعد توفان و گردوخاگ روی دهد.
وی افزود: پیشبینی می شود بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان و برخی نقاط نواحی مركزی استان به 100 كیلومتر بر ساعت برسد كه خیزش گردوخاك، وقوع توفان و گردوخاك و كاهش شدید دید افقی و كیفیت هوا می شود كه این شرایط با شدت كمتر در نوار غربی استان نیز رخ می دهد.
رئیس گروه پیشبینی و آگهی هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه كرد: امروز بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان به 16 متر بر ثانیه معادل 58 كیلومتر بر ساعت رسید كه در بعضی ساعات شعاع دید افقی را نیز كم كرد.
ملاشاهی در ادامه به فعالیت سامانه بارشی در استان اشاره نمود و اظهار داشت: هم اینك بارش باران و رگبار باران در شهرهای زاهدان، چابهار، راسك، در حال باریدن است و انتظار می رود به تدریج بارش ها در سایر نواحی جنوبی و مركزی استان نیز ادامه یابد.
وی اضافه كرد: برمبنای خروجی نقشه های پیش یابی و مدلهای جوی رگبار و رعدوبرق، بادشدید و گردوخاك تا فردا شب در سیستان و بلوچستان ادامه دارد به طوریكه تا بامداد فردا تمركز بارش در ارتفاعات مركزی، مناطق جنوبی، سواحل و فردا در ارتفاعات مركزی و جنوب شرق استان خواهد بود.
رئیس گروه پیشبینی و آگهی هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: روز سه شنبه بارشها برای نواحی شمالی و ارتفاعات مركزی به طور پراكنده انتظار می رود.
ملاشاهی در بخش دیگری به وضعیت جوی سواحل دریای عمان اشاره نمود و اظهار داشت: تا فردا روی دریای عمان و سواحل وزش باد شدید، رگبار و رعدوبرق پیشبینی می شود كه سبب مواج شدن دریا نیز میشود. دریا تا سه شنبه مواج است.
وی تصریح كرد: از نظر دمایی از امروز روند كاهش تدریجی دمای هوا در سطح استان روی می دهد.
منبع:

1399/01/03
20:10:43
5.0 / 5
3668
تگهای خبر: كیفیت , كیفیت هوا , نقشه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.