امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
گزارشی از پیشرفت طرح مسكن ملی

آغاز ساخت ۷ و سه دهم هزار واحد

آغاز ساخت ۷ و سه دهم هزار واحد به گزارش هم ماشین بنیاد مسكن اعلام نمود: فاز اجرایی ساخت 7 هزار و 364 واحد مسكونی از طرح ملی مسكن در 7 استان شروع شده است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی ضمن اعلام تعداد واحدهایی كه تابحال در این حوزه و در حوزه مأموریتی بنیاد عملیات ساخت آنها شروع شده، درصد پیشرفت فیزیكی كل پروژه ها را نیز اعلام نمود.
در این گزارش كه بنیاد مسكن آنرا تهیه كرده، آمده است:
بنیاد مسكن مأموریت یافته است مجموعاً ۱۰۰ هزار واحد مسكونی از تعداد كل ۴۰۰ هزار واحد مسكونی برنامه ریزی شده در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن را در شهرهای دارای جمعیت كمتر از ۱۰۰ هزار نفر عملیاتی و راه اندازی كند.
این بنیاد الان در ۷ استان بخشی از این مأموریت را در چارچوب پروژه های مسكونی طراحی نموده و آماده عملیات اجرایی می باشد.
به این ترتیب الان عملیات ساخت ۵۶۸ واحد مسكونی در استان اصفهان، ۸۹۹ واحد مسكونی در استان مازندران، ۲ هزار واحد مسكونی در استان قم، هزار و ۶۰۰ واحد مسكونی در استان كرمان، ۳۱۰ واحد مسكونی در استان خراسان جنوبی، هزار واحد مسكونی در استان تهران و ۹۸۷ واحد مسكونی در استان خراسان رضوی در فاز اجرا قرار گرفته ست.
بنا بر این گزارش از مجموع ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كه بنیاد مسكن مأموریت دارد طی دو سال در شهرهای با جمعیت كمتر از ۱۰۰ هزار نفر در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن ساخته و به متقاضیان واجد شرایط واگذار كند جمعاً عملیات طراحی ۷ هزار و ۳۶۴ واحد به اتمام رسیده و این واحدها در فاز شروع عملیات ساخت و ساز قرار گرفته اند.
بنا بر اعلام بنیاد مسكن این تعداد واحد در استان های مختلف كشور روز به روز افزوده می شود تا مطابق با زمان بندی تعیین شده طی دو سال، واحدهایی كه عملیات و مأموریت ساخت آنها به بنیاد مسكن محول شده است راه اندازی و به متقاضیان واگذار شود.
بر این اساس و مطابق با بیان بنیاد مسكن الان پیشرفت فیزیكی طرح اقدام ملی مسكن در پروژه های تحت مدیریت و اجرای بنیاد مسكن معادل حدود ۸ درصد است.
مسئولان بنیاد مسكن در مورد مشخصات شهرهایی كه مقرر است ۱۰۰ هزار واحد مسكونی از ۴۰۰ هزار واحد مسكن ملی در آن ساخته شود اعلام كردند: با عنایت به این كه جمعیت این شهرها كه ۱۱۳۳ شهر برآورد شده اند، كمتر از ۱۰۰ هزار نفر است، بنیاد مسكن با عنایت به نسبت قیمت مسكن به درآمد خانوار، درصد اجاره نشینی و سایر خاصیت های معیشتی و نیازمندی های مربوط به بخش مسكن در دهك های ۳ تا ۷ جامعه به طرح اقدام ملی مسكن ورود كرده است.
بنیاد مسكن همینطور در مورد میزان تامین زمین برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكونی طرح اقدام ملی اعلام نموده است: تا كنون به منظور ساخت ۳۸ هزار و ۵۷۲ واحد مسكونی در شهرها و استان های مختلف كشور عملیات تامین زمین با همكاری سازمان ملی زمین و مسكن صورت گرفته است؛ این زمین ها از جانب سازمان ملی زمین و مسكن به بنیاد مسكن معرفی و صورتجلسه شده و الان در مرحله تحویل قرار دارد. در واقع برآوردها نشان داده است برای سهمیه سالجاری بیشتر از ۸۰ درصد زمین ها معرفی شده و بنیاد در حال رایزنی برای تامین مابقی زمین های مورد نیاز به منظور راه اندازی صد هزار واحد مسكونی است.


منبع:

1398/12/29
15:27:27
5.0 / 5
3667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.