امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
یك مقام مسئول به مهر خبر داد

پیش فروش بلیتهای نوروزی منتفی شد

پیش فروش بلیتهای نوروزی منتفی شد به گزارش هم ماشین مدیركل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری از منتفی شدن پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی آگاهی داد و اظهار داشت: تردد در استان های شمالی برای خودرو های شخصی محدود شده اما برای ناوگان عمومی و اتوبوس بلامانع است.



داریوش باقرجوان در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره ممنوعیت سفر با اتوبوس به برخی شهرها به دنبال شیوع ویروس كرونا گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این خصوص تابع تصمیمات ستاد مركزی كروناست و شهرهایی كه این ستاد به ما اعلام نماید، اجازه تردد سرویس های ناوگان عمومی را نخواهیم داد.
وی اضافه كرد: با این وجود تا كنون به ما به صورت مكتوب، ممنوعیت تردد با اتوبوس به برخی شهرها اعلام نشده است. هر چند كه در آذربایجان غربی، شورای تامین استان مصوب كرد تا از ورود اتوبوس به ارومیه از یكی از مسیرهای این شهر جلوگیری شود كه بلافاصله دستگاه های ذی ربط از ورود ناوگان عمومی به این شهر ممانعت كردند. اما اینكه این مساله به صورت سراسری و كشوری باشد، فعلاً دستورالعملی برای سازمان راهداری صادر نشده است.
مدیركل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباب استان های شمالی نیز اشاره كرد: هم اكنون بااینكه تردد در استان های شمالی برای خودرو های شخصی محدود شده، اما برای ناوگان عمومی و اتوبوس بلامانع است؛ ولی از یكایك مسافران در ورودی شهرهای استان های شمالی غربالگری و تست كرونا انجام می شود.
به گفته باقرجوان، تردد اتوبوس ها و ناوگان عمومی حتی با پلاك های غیر بومی نیز ممنوع نیست كه این مساله مصوبه ستاد مركزی مبارزه با كروناست.
وی درباب توقف یا ادامه پیش فروش بلیت سفرهای جاده ای نوروزی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز اشاره كرد: پیش فروش بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی دیگر به آن معنایی كه در روزهای اسفند سال های گذشته وجود داشت، امسال وجود ندارد هرچند كه همچنان برخی سایت های فروش بلیت فعال می باشند و اگر فردی بخواهد، می تواند بلیت اتوبوس برای تاریخ مورد نظر خریداری كند؛ اما سفارش ما به مردم این است كه نوروز امسال در منازل خود باقی بمانند.
این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح كرد: پیش فروش بلیت اتوبوس به زمانی كه احساس شور عرضه از تقاضا كمتر است، اختصاص دارد اما فعلاً پیش فروش سفرهای نوروزی منتفی شده است.


منبع:

1398/12/19
20:58:03
5.0 / 5
3448
تگهای خبر: تردد , جاده , حمل و نقل , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.