امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد

راه اندازی ۹۰ مركز سرطان در كشور

راه اندازی ۹۰ مركز سرطان در كشور هم ماشین: معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به این كه ارتقای زیرساخت های سرطان در دستور كار و مقرر است ۹۰ مركز سرطان راه اندازی شود، اظهار داشت: آیین نامه شیمی درمانی در آینده نزدیك ابلاغ خواهد گردید.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا دكتر قاسم جان بابایی در اجلاس معاونان درمان سراسر كشور اضافه كرد: اگر به بیمارستان ها توجه نشود، فعالیت دانشگاه ها با مشكل روبرو می گردد و رسالت آن ها نیمه تمام می ماند.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به این كه درمان حوزه ای است كه آثار آن همان موقع مشخص می گردد و اقدامات این حوزه به روز است، اظهار داشت: هر نوع سوء مدیریتی، ضعف دانشگاه و هر تلاشی موفقیت دانشگاه را در پی دارد.

وی با بیان این كه در این دوره در حوزه فنی درمان بیشتر كار می كنیم زیرا چنانچه در این بخش كار نشود طرح تحول سلامت پایدار نخواهد بود، اظهاركرد: استقرار نظام ارجاع، سطح بندی خدمات و ابلاغ سند درمان همچون اقدامات ما است.

جان بابایی با تاكید بر این كه كلینیك های ویژه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند و دانشگاه ها در این حوزه باید بیشتر كار كنند، اظهار داشت: اگر دانشگاه كلینیك ویژه نداشته باشد، بخش خصوصی هم در این حوزه وارد نمی شود. آیین نامه های كلینیك های بیماری های جنسی و باروری، رشد و تكامل و مركز توانبخشی نوشته شده است و هفته آینده ابلاغ می شوند.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه كرد: ۹۲ درصد درآمد بیمارستان ها، درآمد اختصاصی است.

وی با اشاره به این كه اعتبارهر دانشگاه به داشتن كلینیك توانبخشی است، اظهار داشت: مراكز جامع بیماران خاص یكی از نیازهای ضروری است. این بیماران بلاتكلیف هستند و بنابراین باید در كلینیك های ویژه، فضایی هم برای این بیماران درنظر گرفته شود.

جان بابایی كاهش تصدی گری و برون سپاری خدمات درمانی را یكی دیگر از اهداف حوزه درمان دانست و اظهاركرد: آیین نامه جدید بیمارستان های هیات امنایی جمع بندی شده و مقرر است اجرایی شود.

وی تدوین و اجرای راهنماهای بالینی را از دیگر اقدامات معاونت درمان برشمرد و اظهار داشت: تدوین پروتكل خدمات پرهزینه مثل ارتوپدی، اندوسكوپی، كلونوسكوپی درمرحله نهایی است.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت: اصلاح نظام اعتباربخشی و ارتقای نظارت بر مراكز تشخیصی و درمانی، ارتقای سامانه اعتباربخشی، بازنگری سنجه های اعتباربخشی، استانداردسازی چك لیست های نظارت بر امور درمان، تولید سامانه جامع نظارت بر درمان، بازنگری آیین نامه و بخشنامه های نظارتی، بازنگری سیستم ویزیت، اصلاح بسته های كاهش فرانشیز، اصلاح بسته حمایت از ماندگاری پزشكان در مناطق محروم از دیگر اقدامات این حوزه است.

جان بابایی بازنگری و تدوین بسته بیمه پایه، تدوین بسته خدمات بیمه سلامت در كشور، مدیریت خدمات شایع و پرهزینه، خدمات اورژانس و پوشش كامل بیماران خاص و صعب العلاج همینطور پوشش كامل سه دهك اول درآمدی را در دستور كار این معاونت ذكر كرد.

وی در ادامه تصریح كرد: اصلاح نظام پرداخت هم اهمیت دارد زیرا یكی از دلایل نارضایتی است و در این راستا نظام پرداخت DRG مستقر خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت از دیگر اقدامات حوزه درمان به بازنگری كتاب ارزش نسبی در قالب شورای عالی بیمه و خدمات درمانی سازمان نظام پزشكی، استقرار نظام پرداخت بیمارستان های وزارت بهداشت با مكانیزم پرداخت آینده نگر با سقف بسته، ارتقا و بازنگری سیستم HIS و MIS اشاره كرد.

وی افزود: بازنگری در لیست خدمات آزمایشگاهی بسته بیمه پایه و تعیین فرانشیز اولیه یكی از اولویت ها است زیرا در آزمایشگاه هزینه های بیهوده زیادی وجود دارد.

جان بابایی اضافه كرد: بحث سلامت روان در دستور كار است و در این راستا تخت های روانپزشكی افزایش خواهد یافت.

به گزارش وبدا معاون درمان وزارت بهداشت در انتها اظهار داشت: دانشگاه ها باید بر سامانه آیداتیس نظارت بیشتری داشته باشند.
1396/09/14
13:42:54
5.0 / 5
4747
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.