امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی شاهرود عنوان كرد:

ttac گلوگاهی مطمئن برای مقابله با تقلب و قاچاق كالاهای سلامت محور

ttac گلوگاهی مطمئن برای مقابله با تقلب و قاچاق كالاهای سلامت محور هم ماشین: ایسنا/سمنان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی شاهرود از سامانه ttac به مثابه گلوگاهی مطمئن برای مقابله با پدیده تقلب و قاچاق كالاهای سلامت محور نام برد.


دكتر سولماز میرزامحمدی در جلسه آموزشی ثبت منبع در سامانه ttac كه با حضور كارشناسان اداره نظارت بر مواد خوراكی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و مسئولین فنی كارخانجات تحت پوشش معاونت در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی شاهرود انجام شد اظهار نمود: شفاف سازی فرایندها و جلوگیری از برخوردهای سلیقه ای، جلوگیری از مراجعات مكرر غیر ضرور ارباب رجوع به سازمان و معاونت های غذا و دارو و مبارزه با مفاسد اداری، ایجاد بستر مناسب برای تجمیع اطلاعات بعنوان ركن اصلی تصمیم گیری، مدیریت و نظارت بر زنجیره تامین، حذف گلوگاه ها و ایستگاه های كاری غیرضروری، مدیریت كمبودهای دارو و تجهیزات پزشكی، مدیریت منابع مالی و جلوگیری از هدررفت و سوء استفاده از حمایت های مالی و پرداخت هدفمند بیمه گرها همچون دستاوردهای این سامانه و ثبت منبع در آن است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شاهرود ضمن تاكید بر ضرورت نظارت بر زنجیره تامین و حذف گلوگاه ها و ایستگاه های كاری غیرضرور اشاره كرد: سامانه ttac معاونت غذا و دارو راهی مطمئن برای مبارزه با تقلب و قاچاق كالاهای سلامت محور در كشور است.
دكتر میرزا محمدی اضافه كرد: با اجرایی شدن این طرح، امكان ردیابی و رهگیری فراورده های سلامت محور مهیا و ابزار بسیار دقیقی برای كنترل اصالت فراورده ها و اطمینان بخشی به مصرف كنندگان به وجود آمده است.
وی با اشاره به اینكه البته از سال ۹۵ امكان كنترل اصالت فرآورده های وارداتی (برچسب رهگیری و ردیابی اصالت كالا) توسط این سامانه امكان پذیر بوده اشاره كرد: متاسفانه تابحال امكان كنترل اصالت فرآورده های داخلی نبود كه با این سامانه این مشكل نیز مرتفع می شود. البته واحدهای تولیدی و شركت های وارد كننده از پنج -شش سالی است در این سامانه عضو بوده و واردات و محموله های ترخیص شده از گمرك توسط معاونت غذا و دارو كنترل می شده اند و با عضویت تولیدی های داخلی در این سامانه قاچاق كالا و مواد غذایی و بهداشتی تا حد زیادی كاهش خواهد یافت.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی شاهرود اشاره كرد: با ورود تولید كنندگان داخلی در این سامانه امكان استعلام فرآورده های تولیدی داخل نیز به زودی توسط مصرف كننده امكان پذیر خواهد شد.
میرزامحمدی از گردنگیر كارخانه های تولید مواد غذایی و بهداشتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی شاهرود به ثبت نام در سامانه معاونت غذا و دارو آگاهی داد و افزود: امسال كلیه مسئولین فنی و مدیران عامل كارخانجات تولیدی غذایی آرایشی و بهداشتی تحت پوشش این معاونت، در سامانه تی تك ثبت نام و تایید صلاحیت شده و از بهمن ماه كلیه كارخانجات موظف شده اند كه در این سامانه ثبت نام و پروانه های بهره برداری صادره از معاونت غذا و دارو را بوسیله این سامانه دریافت نمایند.
منبع:

1398/12/06
15:29:12
5.0 / 5
4134
تگهای خبر: ابزار , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.