امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵

از دردسرهای مادر چهارقلوها تا خوراكی های تشدیدكننده سرماخوردگی

از دردسرهای مادر چهارقلوها تا خوراكی های تشدیدكننده سرماخوردگی به گزارش هم ماشین «مادر» ۴+۱، تمهیدات وزارت بهداشت برای تأمین داروهای بیماران خاص در نوروز، حال ناخوش كودكان كار و خیابان در بودجه ۹۹، ۵۰ هزار هكتار از ساحل هرمزگان پتانسیل پرورش میگو را دارد، خروج گیلان از بحران و... از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا طی امروز (۲۶ بهمن ماه) هستند.


اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری ایسنا، امروز (۲۶ بهمن ماه) بیشتر از ۵۰ خبر، مصاحبه و گزارش را تا این لحظه روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهمترین آنها به همراه لینك در زیر آمده و با كلیك روی هر تیتر، متن كامل خبر قابل دسترسی است:
از رشد ۳۷ درصدی بودجه حمل و نقل پایتخت تا خیز توسعه مترو و اتوبوس
مدیركل برنامه ریزی و توسعه معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران ضمن تشریح وضعیت بودجه سال ۹۹ این معاونت از اجرای سه پروژه شاخص در پایتخت در صورت تأمین سرمایه بخش خصوصی اطلاع داد.
مسعود رنجبریان در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت بودجه معاونت حمل و نقل در سال آینده، اظهار داشت: بودجه پیشنهادی شهرداری تهران برای سال ۱۳۹۹، بالغ بر ۳۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است كه برای اعتبارات حمل و نقل و ترافیك رشد ۶۰ درصدی نسبت به بودجه مصوب سال ۱۳۹۸ را شاهد می باشیم.
آغاز فعالیت ساختمان شمالی «پلاسكو» از سال ۹۹ / رفع خطر از ۱۰۵۲ ملك ناایمن
شهردار منطقه ۱۲ تهران با بیان اتمام عملیات مقاوم سازی و ایمن سازی ساختمان شمالی پلاسكو تا آخر اسفندماه، از فعالیت مجدد این ساختمان در سال جدید اطلاع داد.
علی محمد سعادتی در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه پس از حادثه پلاسكو ساختمان شمالی هم تحت تأثیر قرار گرفت و در آن زمان مسؤلان امر سفارش به تخریب این ساختمان داشتند تا به صورت یكپارچه با برج جنوبی ساخته شود، اظهار داشت: اما از آنجایی كه كسبه و هیات مدیره این ساختمان راضی به این امر نبودند، شهرداری منطقه بررسی شرایط ساختمان از نظر ایمنی را در دستور كار قرار داد و مشخص شد ساختمان قابلیت مقاوم و ایمن سازی را دارد.
تمهیدات وزارت بهداشت برای تأمین داروهای بیماران خاص در نوروز
رئیس مركز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت از تمهیدات اندیشیده شده جهت تأمین داروهای بیماران خاص در نوروز ۹۹ اطلاع داد.
دكتر مهدی شادنوش در گفتگو با ایسنا درخصوص تمهیدات وزارت بهداشت برای تأمین داروی بیماران خاص در طول نوروز ۹۹ اظهار داشت: از آنجایی كه این بیماران دارای بیماری مزمن هستند، از گذشته شناسایی شده اند و بعید است كه در طول ایام عید نوروز برای تهیه دارو با مشكل مواجه شوند.
مواد غذایی كه سرفه و سرماخوردگی را تشدید می كنند
مصرف سوپ داغ و استفاده از داروهای ضد احتقان همچون مواردی است كه رعایت آنها هنگام سرماخوردگی به افراد سفارش می شود.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، این درحالیست كه افراد نسبت به مواد غذایی كه امكان دارد سرفه و سرماخوردگی را تشدید كنند از آگاهی لازم برخودار نیستند. به صورت مثال، افراد بر این باورند مصرف بدون نسخه داروهای آنتی بیوتیك برای درمان سرماخوردگی مناسب می باشد كه تصور اشتباهی است. سرماخوردگی معمولی و عفونت دستگاه تنفسی فوقانی همچون برونشیت از ویروس ناشی می شود و داروهای آنتی بیوتیك تنها برای مقابله با عفونت های باكتریایی موثر هستند.
«مادر» ۴+۱
حوزه خانواده خبرگزاری ایسنا امروز به مناسبت روز مادر به پای صحبت های مادری نشسته است كه دو سال پیش دوستان و فامیل به محض تولد چهارقلوهایش رابطه خویش را با او قطع می كنند، اما او به جای ترس از این تنهایی با تمام توان برای بزرگ كردن فرزندانش تلاش می كند؛ در این گزارش آمده است: روز ترخیص از بیمارستان فرا می رسد، دوستانشان آنها را تا خانه همراهی می كنند و به درب منزل كه می رسند داخل نمی شوند، آنجاست كه «نوشین» و «منوچهر» متوجه می شوند نه دوست و نه خانواده ای بلكه باید خود به تنهایی از پس چهارقلوها و دختر ۴ ساله شان برآیند؛ همان موقع می بینند دورشان شلوغ است اما با ۵ بچه، و اینگونه داستان جدید زندگی شان شروع می شود.
ایسنا، میهمان ناخوانده منوچهر و نوشین می شود؛ خانواده ای هفت نفره كه درست از زمانی كه اطرافیان و فامیل متوجه می شوند مقرر است یك دفعه صاحب ۴ قلو شوند، رابطه شان را با آنها قطع می كنند.
حال ناخوش كودكان كار و خیابان در بودجه ۹۹
رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران از كاهش حدود ۱۷ درصدی بودجه حوزه كودكان در لایحه بودجه سال آینده اطلاع داد.
سید حسن موسوی چلك در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه با استناد به گزارش مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی حوزه كودكان در بودجه سال آینده در مجموع حدود ۱۷ درصد كاهش یافته است، اظهار داشت: همینطور در قانون برنامه توسعه ششم گفته شده كه هرساله تعداد كودكان كار و خیابان باید ۲۵ درصد كاهش پیدا كند، این درحالیست كه بودجه ساماندهی این كودكان هم ۱۷ درصد رشد منفی داشته است.
از نقش فرهنگیان در اجرا و نظارت بر انتخابات مجلس تا حق الزحمه آنها
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه یكی از مأموریت های ما كمك به برگزاری انتخابات با تمام امكانات و تجهیزات آموزش و پرورش است عنوان كرد: بیشتر از ۷۰ درصد عوامل اجرایی انتخابات از همكاران ما هستند چه بعنوان عوامل اجرایی در شعب دریافت رای و چه در بخش نظارتی؛ در تهران بیشتر از ۶۰ درصد مدارس ما با همه تجهیزات و امكانات بعنوان اماكن دریافت رای در اختیار وزارت كشوراند. از آن سو برای بسیج عمومی بزرگترین جامعه مخاطب یعنی دانش آموزان، رای اولی ها، والدین و معلمان در مشاركت حداكثری در انتخابات تلاش می نماییم.
علیرضا كاظمی، در برنامه تلویزیونی پرسشگر كه با مبحث "انتخابات و مجلس در نگاه نسل نو" به روی آنتن شبكه آموزش سیما رفت با اشاره به اینكه آموزش و پرورش دو مأموریت برای خود در حوزه انتخابات تعریف كرده است اظهار داشت: تعریف اول اینكه انتخابات را از مصادیق تربیت اجتماعی دانش آموزان می دانیم. از منظر سندتحول و اهداف دوره های تحصیلی، یكی از ساحتهای تربیتی مهم، ساحت تربیت سیاسی و اجتماعی است و فرایندی كه تعریف كردیم هم در چارچوب برنامه درسی ملی و آشنایی دانش آموزان با نهادهای مدنی و ساختارهای سیاسی و اجتماعی و هم در فعالیتهایی كه در چارچوب تمرین عملی شكل می گیرد دنبال می شود.
برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت ظرف هفته آینده /پرداخت معوقات حق التدریس ها تا آخر سال
محسن حاجی میرزایی - وزیر آموزش و پرورش درباره زمان پرداخت معوقات حق التدریس ها اظهار داشت: همه تلاشمان این است كه معوقات را پیش از آخر سال بپردازیم. همكاران فرهنگی ما حقوقشان را در ماه دریافت كرده اند، اما برخی به دلیل كمبود معلم اضافه تدریس داشته اند و ساعاتی بیشتر تدریس كرده اند كه متاسفانه امسال هنوز پرداخت نشده و از سازمان برنامه قول گرفتیم كه به سرعت منابع لازم تامین گردد.
۵۰ هزار هكتار از ساحل هرمزگان پتانسیل پرورش میگو را دارد
انتشار تصاویر و اخباری در خصوص راه اندازی سایت پرورش میگو در جزیر هرمز درحالی واكنش فعالان محیط زیست را به دنبال داشته است كه مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان می گوید كه بر مبنای مطالعات شیلات منطقه ۵۰ هزار هكتار از ساحل هرمزگان پتانسیل پرورش میگو را دارد.
امید ذاكری در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به اینكه هم اكنون ۱۲ هزار متر مربع زمین در جزیره هرمز برای پرورش ماهی تخصیص داده شده است، اظهار نمود: قسمتی كه برای پرورش ماهی به شیلات تحویل داده شده جزو دره رنگین كمانی هرمز نیست همینطور باید به این نكته توجه كرد كه سازندهای قرمز (گنبدهای نمكی) در كل جزیره هرمز وجود دارند و اینگونه نیست كه یك قسمت خاص دارای سازند قرمز باشد و در آن نقطه عملیات حفاری برای پرورش ماهی شروع شده باشد.
خروج گیلان از بحران
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور از خروج استان گیلان از وضعیت بحرانی اطلاع داد.
اسماعیل نجار در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت استان گیلان كه برخی مناطقش درپی بارش برف هفته گذشته گرفتار وضعیت بحرانی شده بود، اظهار داشت: سازمان مدیریت بحران كشور در شروع سال آبی طی بخشنامه ای به تمامی مدیران كل بحران استان ها و استانداری ها در سراسر كشور بر لزوم آماده باش تمامی دستگاه ها شامل خدماتی، امدادی، انتظامی و... تاكید كرده بود. با اخطاریه اخیر سازمان هواشناسی در مورد بارش برف در استان گیلان و چند استان دیگر هم بار دیگر به تمامی استان هایی كه در این اخطاریه نامشان آورده شده بود، هشدارها و دستورات لازم را دادیم.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، پنج خبر پربازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:
مواد غذایی كه سرفه و سرماخوردگی را تشدید می كنند
«مادر» ۴+۱
ورود سامانه بارشی جدید به كشور
خروج گیلان از بحران
اطلاعیه تأمین اجتماعی در مورد باطل شدن نسخه ها با صدور دفترچه جدید1398/11/26
20:56:09
5.0 / 5
3905
تگهای خبر: آب , ایمنی , ترافیك , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.