امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

تشكیل ستاد انتخابات در سازمان ثبت احوال كشور و استان ها

تشكیل ستاد انتخابات در سازمان ثبت احوال كشور و استان ها به گزارش هم ماشین سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور با اشاره به تشكیل ستاد انتخابات در سازمان ثبت احوال كشور و استان ها جهت بررسی مشكلات هموطنان برای حضور در انتخابات اظهار داشت: در تلاشیم تا زمینه حضور حداكثری هموطنان را مهیا نماییم و هیچ هموطنی به خاطر نداشتن اوراق هویتی از شركت در انتخابات محروم نشود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سیف الله ابوترابی با اشاره به اینكه سازمان ثبت احوال كشور برابر قانون بعنوان یكی از اعضای هیئت اجرایی در شهرستان ها و از مراجع چهارگانه استعلام، مقدمات انتخابات را برگزار می نماید، اظهار نمود: سال جاری برابر با هماهنگی های به عمل آمده كلیه هموطنانی كه خویش را در معرض انتخاب قرار دادند و از راه وزارت كشور ثبت نام كردند از جانب سازمان ثبت احوال مورد استعلام قرار گرفته و ما هم هویت افرادی را كه از ما استعلام كردند به ستاد انتخابات كشور و شورای نگهبان منعكس كردیم.
سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور با اشاره به گزارش وضعیت هویتی بیشتر از 19 هزار و 600 نفر از ثبت نام كنندگان در مهلت قانونی به مراجع ذیربط خاطرنشان كرد: در بخشی از قانون مدنی، اگر برخی ایرانیان تابعیت دوم داشته باشند در پرونده هویتی آنها درج و به مراجع نظارتی یعنی وزارت كشور و شورای نگهبان اعلام می شود.
او همینطور درمورد نحوه تشخیص دو تابعیتی ها اظهار داشت: طبق قانون مدنی اگر كسی تابعیت مضاعفی گرفته باشد از برخی حقوق شهروندی بهره مند است اما در عین حال از برخی حقوق هم همچون شركت در انتخابات محروم است، یك مهر خاصی در سند هویتی این افراد درج است و به وزارت كشور و شورای نگهبان اعلام می شود.
ابوترابی با اشاره به تشكیل ستاد انتخابات در سازمان ثبت احوال كشور و استان ها جهت بررسی مشكلات هموطنان برای حضور در انتخابات همچون مفقودی شناسنامه اضافه كرد: در تلاشیم تا زمینه حضور حداكثری هموطنان را مهیا نماییم و هیچ هموطنی به خاطر نداشتن اوراق هویتی از شركت در انتخابات محروم نشود.
سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور افزود: برای پیشگیری از ازدحام كاری، از دو ماه قبل اعلام آمادگی كردیم و در همه شهرها بخصوص تهران بزرگ هرگونه خواسته هموطنان شامل تغییر نام خانوادگی و تعویض اوراق هویتی را سریعاً پیگیری می نماییم.
وی با اشاره به تغییر فرایند تعویض شناسنامه اظهار داشت: با تغییراتی كه بوجود آمده دیگر نیازی به شاهد بردن در محضر نیست، افراد فقط فرمی را تكمیل و اعلام مفقودی می كنند و ما هم در این فرصت باقی مانده به صورت قانونی و در موعد مقرر مشكل آنها را حل خواهیم كرد.
ابوترابی در انتها از هموطنان درخواست نمود كه اوراق هویتی خویش را چك كنند تا اگر به هر علتی مفقود شده و یا در دسترس نیست به سازمان ثبت احوال رجوع و پیگیری كنند و ما در روز انتخابات شرمنده آنها نباشیم.1398/11/18
14:32:30
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: سازمان , شركت , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.