امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
فرماندار شهرستان فیروزكوه خبر داد

افتتاح ۹۶ پروژه شهرستان فیروزكوه با اعتبار ۱۴۴ میلیارد تومان در دهه فجر

افتتاح ۹۶ پروژه شهرستان فیروزكوه با اعتبار ۱۴۴ میلیارد تومان در دهه فجر هم ماشین: فرماندار شهرستان فیروزكوه از افتتاح 96 پروژه شهرستان فیروزكوه با اعتبار 144 میلیارد تومانی در دهه فجر سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: امسال در روزهای دهه فجر سه پروژه هم كلنگ زنی خواهد شد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، مهدی یوسفی جمارانی در نشست خبری امروز (پنجشنبه) در تشریح پروژه های ویژه ایام دهه فجر سال ۱۳۹۸ اظهار داشت: در این ایام ۹۹ پروژه صنعتی، تولیدی، خدماتی و عمرانی در این شهرستان افتتاح یا كلنگ زنی خواهد شد. برای اجرا و بهره برداری از این تعداد پروژه ۱۴۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه و زمینه اشتغال ۱۴۰۰ نفر( ۴۰۰نفر مستقیم و ۱۰۰۰نفر غیر مستقیم) را بطور مستقیم و غیر مستقیم فراهم خواهدنمود.
وی ادامه داد: اعتبار پروژه های قابل افتتاح ۹۸ میلیارد تومان می باشد و اعتبار سه پروژه كلنگ زنی ۴۶ میلیارد تومان است. همین طور ۳۱ پروژه روستایی و در بخش های مركزی و ارجمند با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان افتتاح می گردد كه از محل ارزش افزوده تامین اعتبار شده است.
وی در تشریح پروژه های كلنگ زنی دهه فجر امسال به مدول اولیه تصفیه خانه فاضلاب شهری با اعتباری بالغ بر ۳۰میلیارد تومان اشاره نمود و اضافه كرد: گاز رسانی به روستاهای درده، پیرده، كدوده، كاوده با اعتباری بالغ بر۱۵ میلیارد تومان و ایجاد مركز معاینه فنی خودروی سبك با مشاركت شهرداری و بخش خصوصی با اعتبار یك میلیارد تومان از دیگر پروژه هایی هستند كه در دهه فجر امسال كلنگ زنی خواهند شد.
فرماندار شهرستان فیروزكوه در بخش دیگری از صحبت های خود در تشریح پروژه های شاخصی كه در دهه فجر امسال افتتاح خواهند شد، اظهار داشت: شركت الیك پارت تولید كننده لنت ترمز با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیار تومان (۲۰ میلیارد تسهیلات از تبصره ۱۸ و ۱۵ میلیارد تومان آورده) كه توسط بخش خصوصی انجام شده است، اشتغال زایی برای ۲۴۰ نفر بصورت مستقیم را فراهم می آورد. همین طور شركت نوید تجارت ایستاتیس تولید كننده چسب كاغذی با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان، اشتغال برای ۱۱ نفر را فراهم می آورد.
وی افزود: تولیدی آویشن فیروزكوه با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان كه اشتغال برای ۱۰ نفر را فراهم خواهدنمود و پروژ ه مسكن مهر و افتتاح ۴۳۶ واحد مسكونی با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و با اشتغال ۲۰ نفر همین طور مجتمع تجاری فیروزه با ۱۴ واحد تجاری با اعتباری بالغ بر یك میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان از منابع داخلی بنیاد مسكن كه اشتغال برای ۱۵ نفر را فراهم می آورد، افتتاح خواهند شد.
جمارانی اشاره كرد: اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه آرو، سله بن، جلیزجند با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان از منابع ملی توسط اداره منابع طبیعی و پروژه عشایری بالغ بر یك میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان توسط فرمانداری از دیگر طرح هایی است كه در دهه فجر امسال بهره برداری خواهند شد.
منبع:

1398/11/10
23:57:25
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: آب , اشتغال , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.