امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱

سفارش وزیر آموزش و پرورش به معلمان

سفارش وزیر آموزش و پرورش به معلمان هم ماشین: وزیرآموزش وپرورش آموزش مهارت های پایه اجتماعی به دانش آموزان را مهم ترین و اصلی ترین وظیفه نظام تعلیم و تربیت دانست.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، بامداد امروز محسن حاجی میرزایی در حاشیه بازدید سرزده از دبیرستان كوثر در محله جمال زاده تهران با حضور در جمع دبیران با اشاره به طرح شهاب اظهار نمود: این طرح از دوره ابتدایی آغازشده و در ادامه وارد دبیرستان خواهد شد پس اجرای این طرح می تواند به شناسایی استعداد بیشتر دانش آموزان كمك نماید.
وی ادامه داد: از برچسب زدن به افراد باید اجتناب شود برای اینكه كار او را تحت تأثیر قرار می دهد. توانایی و استعداد افراد متفاوت می باشد و نمی توان توقع یكسان از افراد مختلف داشت.
وی در پاسخ به انتقاد یكی از دبیران درباب كمبود وقت تدریس نسبت به ساعات تدریس اظهار داشت: برنامه های درسی باید به شكلی باشد تا علاوه بر تدریس كتاب ها، زمانی برای رابطه بیشتر معلمان با دانش آموزان و گفتگو با آنها وجود داشته باشد.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اجرای طرح نماد در بعضی مناطق اشاره كرد: اجرای این طرح برای پیش گیری از لطمه های اجتماعی در مدارس لازم است.
وی به درس كار و فناوری و تأثیرات این درس در مهارت آموزی دانش آموزان اشاره و اشاره كرد: ارتباط بین ذهن و دست نكته بسیار مهمی است كه باید به آن پرداخته شود و دانش آموز باید بیاموزد كه چگونه آن مهارتی كه در ذهن دارد را با دست عملیاتی كند.
عضو كابینه تدبیر و امید اظهار نمود: مهم ترین كاركرد آموزش وپرورش كوشش برای بهتر زندگی كردن دانش آموزان است بدین سبب باید ببینیم دانش آموزان برای بهتر زیستن به چه مهارت های نیازمند هستند.
وی بابیان اینكه آموزش مهارت ها باید به شكلی باشد كه دانش آموز بتواند با محیط پیرامون خود ارتباط مؤثری داشته باشد، اظهار نمود: باید به سمتی برویم كه مجموعه برنامه ریزی درسی به سمت تربیت و ارتقای دانش برود، پس آنچه می تواند ذهن بچه ها را درگیر كند ورود به این عرصه ها است.
وی اظهار نمود: هرچند محدودیت ها وجود دارد و ممكنست زمان كافی برای ارتباط با دانش آموزان وجود نداشته باشد اما باید از حداقل زمان ازجمله دو ساعت طرح بوم و یا پنجشنبه ها برای آموزش مهارت ها و رابطه بیشتر با دانش آموزان بهره برد.
وزیرآموزش وپرورش بر آموزش مهارت فكر كردن به دانش آموزان تاكید و عنوان كرد: كودكان برای برخورد با مسائل مهارت لازم را ندارند پس باید ساعت های دانش آموزان را غنی كرد.
وی با اشاره به اینكه درس هایی كه موضوع آنها به زندگی بچه ها بیشتر مرتبط می باشد بچه ها باذوق بیشتری آنرا گوش می دهند، اظهار نمود: مهم ترین ماموریت مدرسه دستیابی دانش آموزان به مهارت های پایه اجتماعی است بدین سبب باید موضوع دروس مختلف به موضوعات زندگی مرتبط شود پس كسی كه ریاضی خوب می داند بهتر می تواند برخی مسائل زندگی اش را حل كند.
وی بر لزوم اجرای طرح بوم در مدارس تاكید و عنوان كرد: اگر مفهوم هوش هیجانی بادانش آموزان كار شود از خیلی از لطمه ها اجتماعی جلوگیری خواهد شد پس اگر افراد تسلط بر خودشان را تمرین كنند بسیار مؤثر است.
وزیرآموزش وپرورش از بررسی محتوای برنامه ریزی های آموزشی خبرداد و اضافه كرد: بر این مساله بیشتر تمركز نماییم چونكه تأثیر آموزش های مدرسه زمانی بر ذهن بچه ها پایدارتر است كه در این حوزه ها وارد شویم.
وی اظهار داشت: فكر كردن، حل مسئله و ارتباط مؤثر برقرار كردن همچون مهارت های مهمست كه باید به دانش آموزان آموزش ارائه شود تا دانش آموزان نحوه مواجه با مسائل را آموزش ببینند تا لطمه های اجتماعی كم شود بدین سبب بسیاری از موارد ذاتی نیست و دانش آموزان با ممارست باید آنرا فراگیرند.
عضو كابینه تدبیر و امید اشاره كرد: اگر ارتباط كلاس با بچه ها واقعی تر باشد و آنان احساس بهتری نسبت به محتوا داشته باشند، نشاط بیشتری در آن كلاس دیده می شود بدین سبب باید با اولیای دانش آموزان ارتباط منظم و سازمان یافته داشته باشیم.
وی با تاكید بر احیای طرح بوم برای حل خیلی از مشكلات مطرح شده معلمان این مدرسه اظهار داشت: مهم ترین ماموریت آموزش عمومی این است كه افراد به مهارت های پایه دست یابند باید به هر درسی از این زاویه دقت كنیم حتی مفاهیم ریاضی را می توان با مفاهیم تربیتی مرتبط كرد.
حاجی میرزایی از معلمان خواست تا از ظرفیت های موجود به نحو احسن استفاده كنند و طرح های خودرا برای اجرا عرضه كنند، اشاره كرد: آموزش وپرورش از پیشنهادهای معلمان استقبال می كند.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی افزود: خداوند به معلمان لطف كرده و برجسته ترین مخلوقات را به معلمان سپرده است و ذهن انسان ها را در اختیار آنها قرار داده است، پس باید شاكر این نعمت بود.
منبع:

1398/11/06
13:15:29
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: سازمان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.