امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶
یك مقام مسئول اعلام كرد:

افزایش سود وام افرادی كه مسكن مهر خویش را تحویل نمی گیرند

افزایش سود وام افرادی كه مسكن مهر خویش را تحویل نمی گیرند به گزارش هم ماشین مدیركل دفتر توسعه امور مسكن شركت عمران شهرهای جدید وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: سود وام كسانی كه واحد مسكن مهر خویش را تحویل نمی گیرند، به ۱۸ درصد افزایش می یابد.


به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، نادر عربی، مدیركل دفتر توسعه امور مسكن شركت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: سود وام كسانی كه واحد مسكن مهر خویش را تحویل نمی گیرند، به ۱۸ درصد افزایش می یابد.
وی درباره واگذاری واحدهای مسكن مهر در شهرهای جدید، اظهار داشت: در سطح شهرهای جدید از كل واحدهای مسكن مهر مورد تعهد وزارت راه و شهرسازی كه در حدود ۳۵۰ هزار واحد است، ابنیه ۳۳۵ هزار واحد كامل شده و ۲۵۰ هزار واحد هم به متقاضیان تحویل داده شده است.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با اشاره به این كه حدود ۸۰ هزار واحد مسكن مهر، حالا آماده تحویل است، اضافه كرد: این تعداد بخصوص در شهرهای پردیس و پرند قرار دارد.
عربی اظهار داشت: در حدود ۲۵۰ هزار واحد از واحدهای مسكن مهر در شهرهای جدید حومه تهران قرار دارد و ابنیه مسكن مهر در اغلب شهرهای جدید، تكمیل و بخش اعظم واحدها به مالكان تحویل داده شده است.
وی با اشاره به این كه به جز شهرهای جدید حومه تهران به ندرت شهر جدیدی داریم كه واحد مسكن مهر نیمه تمام داشته باشد، اضافه كرد: در این شهرها مسكن مهر یا در مرحله فروش اقساطی قرار دارد و یا تحویل داده شده است.
مدیركل دفتر توسعه امور مسكن شركت عمران شهرهای جدید، مشكلات مسكن مهرهای ناتمام شهرهای حومه تهران را چند دلیل دانست و خاطرنشان كرد: در این شهرها مسكن مهر به صورت انبوه سازی بوده است؛ به نحوی كه در حدود صد هزار واحد مسكن مهر در هر یك از شهرهای پردیس و پرند ایجاد می شود كه این واحدها عمومأ در زمین های بكر فاقد امكانات و خدمات ساخته شده است؛ ازاین رو تا آماده شدن زمین برای ساخت، زمان زیادی صرف شده و همه این موارد به روند طولانی ساخت واحدها منجر گردیده است. در این مدت قیمت ها هم افزایش یافته است.
وی اضافه كرد: در عین حال این طرح ها قرار بوده است كه با پول خود مردم و تسهیلات بانكی ساخته شود. ما تعداد كمی متقاضی داریم كه واحد آنها فروش اقساطی شده، اما تحویل داده نشده است.
عربی با اشاره به اینكه عمده مشكل هم چند مورد نقص اساسی نظیر نبود آسانسور است، اظهار داشت: نبود آسانسور در سال های گذشته یكی از اشكالات اساسی بخصوص در طرح های انبوه سازی مسكن مهر بوده است كه خوشبختانه این مشكل الان حل و فصل شده است كه نمونه آن، طرح های مسكن مهر پردیس در مرحله یازده است كه در اغلب موارد آسانسور یا نصب شده و یا خریداری شده و در حال نصب است و در بعضی مراحل مثل مرحله هشت پردیس هم این مورد به تدریج در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به ۱۰ هزار واحد آماده واگذاری در شهر جدید پردیس، اضافه كرد: در بیشتر موارد مردم برای تحویل واحد رجوع نكرده اند برای مثال در مرحله یازده پردیس واحدها با تمامی امكانات و متناسب با قراردادی كه با سازنده بسته شده است واگذار می شود.
عربی اظهار داشت: واحدهای مناطق چهار و پنج مرجله یازده پردیس با تمام امكانات و متناسب با قراردادی كه با سازنده بسته شده، تكمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است.
وی اضافه كرد: در عین حال در همین طرح ها، دولت به ازای هر واحد در حدود یك صد میلیون تومان از منابع داخلی خود هزینه كرده است. ولی تلاش می شود تا زمانی كه واحد سكونت پذیر نباشد تحویل داده نشود.
عربی اظهار داشت: در مواردی هم حتما احتیاج به حضور متقاضی در واحد است تا تمام امكانات كامل شود. برای مثال در مورد انشعابات، شبكه آماده است و برای نصب كنتور، متقاضی حتما باید در واحد ساكن شود. البته امكان دارد در بعضی طرح ها ایراداتی وجود داشته باشد، اما در زمان تحویل، چك لیستی وجود دارد كه با حضور متقاضی، سازنده و نماینده شركت عمران شهر جدید، بررسی می شود و در صورت نقص سازنده موظف است تا شش ماه بعد از تحویل این نقایص را برطرف كند.
وی واسطه گری در خرید و فروش واحدهای مسكن مهر را یكی از اشكالات شهرهای جدید برشمرد و اضافه كرد: تلاش می شود این مورد هم سر و سامان پیدا كند.
عربی اظهار داشت: الان مصوبه ای را تهیه كرده ایم كه در صورت تصویب، با این موارد برخورد می شود و سود وام بانكی واحدهایی كه تحویل گرفته نمی گردد از چهار به ۱۸ درصد افزایش یابد.

1398/11/05
15:15:11
5.0 / 5
4414
تگهای خبر: خدمات , خرید , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.