امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
در گزارش هم ماشین مطرح شد

ریل پروژه میانه - اردبیل تأمین شد

ریل پروژه میانه - اردبیل تأمین شد به گزارش هم ماشین معاون ساخت و توسعه راه آهن شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از امضای قرارداد خرید ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن ریل ملی با تولیدكننده داخلی برای راه اندازی راه آهن میانه - اردبیل اطلاع داد.عباس خطیبی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره خرید ریل از تولیدكننده داخل تصریح كرد: اخیراً تفاهمنامه ای با ذوب آهن به امضا رسانده ایم كه در آن خرید ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن ریل از جانب شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور جهت استفاده در پروژه های زیرساختی ریلی مورد تاكید قرار گرفته است.
وی افزود: این تفاهمنامه بزودی به قرارداد تبدیل گشته و مراحل اداری و حقوقی آن تقریباً به آخر رسیده است. این ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن ریل برای پروژه راه آهن میانه - اردبیل مورد استفاده شركت ساخت و توسعه خواهد بود. ضمن اینكه فعلاً بخشی از ریل را به صورت امانی از شركت تولیدكننده دریافت كرده ایم.
معاون ساخت و توسعه راه آهن شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور خاطرنشان كرد: این قرارداد در جهت تاكید دولت و نظام در خصوص استفاده از توان تولید داخل به جای خرید خارجی است. از همین رو بر تولیدات ریل ذوب آهن متمركز شده ایم كه اتفاقاً نتایج بهتری هم دریافت كرده ایم و در چند پروژه از محصولات ریل ملی بهره برده ایم.
خرید یكجای ۵۰ هزار تن ریل از تولیدكننده داخلی برای چند پروژه ریلی
خطیبی با اشاره به تولید ریل با كیفیت مناسب UIC۶۰ استاندارد ۶۰E۱ در ذوب آهن اظهار داشت: مقرر است در سبد بزرگ تری حتی در حد ۵۰ هزار تن به صورت ترك تشریفات برای چند طرح ریلی، از محصولات ریل تولید داخل استفاده نماییم كه دیگر نیازی به امضای قراردادهای جداگانه برای هر پروژه نباشد؛ این اتفاق در وزارت راه و شهرسازی نهایی شد و برای دریافت مجوزهای لازم، آنرا به سازمان برنامه و بودجه ارسال كرده ایم. پیگیریم تا با دریافت مصوبات، قرارداد خرید ۵۰ هزار تن ریل با ذوب آهن را به امضا برسانیم كه معادل مصرف حدود یك سال و نیم از فعالیتهای زیرساخت ریلی شركت ساخت و توسعه است.
خط آهن چابهار - زاهدان / ‬خرید ریل پروژه از تولیدكننده داخلی
وی درباره راه آهن چابهار - زاهدان خاطرنشان كرد: هم اكنون پیشرفت فیزیكی پروژه ۴۲ درصد بوده و مقرر است مابقی ریل مورد نیاز را از ذوب آهن تأمین كنیم؛ مذاكرات را انجام داده ایم.
معاون شركت ساخت افزود: ظرف چند روز آینده بخشی از نقدینگی به قرارگاه خاتم تحویل می شود كه از محل صندوق توسعه ملی است هم اكنون قسط اول از مبلغ ۳۰۰ میلیون دلاری كه با مجوز رهبر معظم انقلاب از محل صندوق توسعه به پروژه چابهار - زاهدان تخصیص یافت، به وزارت راه و شهرسازی پرداخت شده است. قرارداد خرید ریل را هم بزودی از همین محل با ذوب آهن به امضا می رسانیم.
آخرین وضعیت قطار سریع السیر تهران - اصفهان / ‬چین قسط دوم فاینانس را فعال كرد
وی درباره قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان اظهار داشت: این پروژه متوقف نیست وضعیت آن از قبل خیلی بهتر است ولی ازآنجایی كه این پروژه یك مگاپروژه بوده و با سایر طرح های ریلی دیگر متفاوت می باشد، روند رو به رشد آن كمی كندتر است. اما قول می دهم روز به روز فعالیت این پروژه افزایش یابد.
خطیبی تاكید كرد: چینی ها نه تنها قسط اول ال سی (گشایش اعتبارات اسنادی) را برگشت نزده اند، بلكه در حال رایزنی هستیم تا قسط دوم را هم به مبلغ ۹.۶ میلیارد یوآن فعال نماییم. برخی هزینه های اقدامات اداری و حقوقی مانند هزینه سایناشور و فاینانس آن باقی مانده كه باید تأمین نماییم از همین رو گره هایی باقی مانده كه باید مشكلات تحریم ها را هم به آن اضافه كرد.

1398/10/28
14:26:01
5.0 / 5
4552
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.