امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
رئیس پلیس راه استان قزوین:

سوانح جاده ای استان قزوین ۳۱ درصد كاهش یافته است

سوانح جاده ای استان قزوین ۳۱ درصد كاهش یافته است به گزارش هم ماشین رئیس پلیس راه استان قزوین اظهار داشت: امسال با وقوع 2493 فقره سانحه رانندگی در جاده های استان و كشته شدن 211 نفر میزان تلفات جاده ای 31 درصد كاهش یافته است.


به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، پنجمین جلسه كمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان قزوین یكشنبه شب در استانداری قزوین تشكیل شد. سرهنگ نصرالله بیگلری در این نشست گفت: استان قزوین با شش استان همسایه و با ۱۱ استان كشور ارتباط جاده ای دارد و در ایام عادی ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار خودرو و در مناسبت ها و تعطیلات یك میلیون و ۲۵۰ هزار خودرو در راه های استان تردد می كنند. وی اشاره كرد: حدود ۶.۳ درصد راه های برون شهری كشور در استان قزوین قرار دارد و ۴ درصد سوانح كشور در این استان رخ می دهد.
تردد ۲۱۷ میلیون خودرو در جاده های استان بیگلری تصریح كرد: از شروع سال جاری ۲۱۷ میلیون تردد در جاده های استان صورت گرفت كه نسبت به مدت مشابه سال قبل با تردد ۲۵ میلیون خودرو بیشتر شاهد افزایش ۱۲ درصدی عبور و مرور در راه های ارتباطی استان هستیم.
رئیس پلیس راه استان قزوین بیان كرد: حدود ۲۱۸ كیلومتر آزاد راه، ۲۹۲ كیلومتر بزرگراه، بیشتر از ۶ هزار كیلومتر راه در استان وجود دارد كه تأمین امنیت آن نیازمند همكاری همه دستگاه های ذیربط است. وی گفت: با اقدامات انجام شده حدود ۱۲ سال است كه شاهد كاهش سوانح جاده ای در استان قزوین هستیم و تعداد كشته ها از ۶۷۳ نفر در سال به ۲۷۳ نفر كاهش یافته است. سرهنگ بیگلری تصریح كرد: از شروع سال جاری تابحال نیز ۲۱۱ نفر در سوانح جاده ای استان جان باختند كه شش نفر نسبت به سال قبل كمتر شده است.
رئیس پلیس راه استان قزوین اضافه كرد: ۳۸ درصد سوانح جاده ای استان قزوین واژگونی، حدود ۶.۷ درصد خروج از جاده، حدود ۳۲.۶ درصد برخورد وسیله با وسیله، ۶.۷ درصد برخورد وسیله با اشیا، ۱۲ درصد برخورد با موتورسیكلت و ۴ درصد برخورد با عابر پیاده است. وی گفت: ۱۹ درصد سوانح در ساعات ۲۰ تا ۲۴، حدود ۲۴.۹ درصد در ساعت ۱۶ تا ۲۰، حدود ۱۹.۲ درصد از سوانح در ساعت ۱۲ تا ۱۶ و حدود ۱۰ درصد تصادفات در زمان ۸ تا ۱۲ و حدود ۱۱ درصد سوانح در ساعت ۴ بامدادان رخ می دهد. بیگلری اشاره كرد: همین طور بیشتر از ۴۹.۳ درصد سوانح در آزاد راه ها، ۲۵.۹ درصد در بزرگراه ها، ۱۱.۲ درصد در راه های اصلی و ۲ درصد در جاده های فرعی و ۱۱.۶ درصد در راه های روستایی استان رخ می دهد كه بیشتر حوادث نیز ناشی از خواب آلودگی و خستگی و بیشترین سوانح در آزاد راه قزوین به زنجان و قزوین به كرج است.
وقوع ۲۴۹۳ فقره تصادف در استان وی ادامه داد: امسال ۲۴۹۳ فقره تصادف در جاده های استان به وقوع پیوسته و در شرایطی كه شاهد افزایش ۱۲ درصدی ترددها بودیم اما با اقدامات انجام شده تعداد سوانح ۳۱ درصد كاهش یافته است. بیگلری گفت: ۵۵ درصد لطمه دیدگان سوانح جاده ای استان در محل حادثه كشته می شوند و ۴۵ درصد در حین انتقال به بیمارستان جان خودرا از دست می دهند. رئیس پلیس راه استان قزوین درباب انتظارات خود از مسئولان هم اظهار داشت: اجرای برنامه جامع كاهش حوادث جاده ای، ایمن سازی راه ها به ویژه در محدوده ۳۰ كیلومتری شهرها، توسعه استراحت گاه های بین راهی و تأمین روشنایی در محور آزادراهی، نصب سامانه هوشمند و تسریع در اجرای پروژه اصلاح هندسی تقاطع های پرحادثه و رفع نقصها ایمنی راه های روستایی از كارهایی است كه باید در دستور كار قرار گیرد.منبع:

1398/10/10
12:23:33
5.0 / 5
4565
تگهای خبر: آلودگی , ایمنی , بزرگراه , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.