امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۶

پیرزن تنها طعمه پیك موتوری شد

پیرزن تنها طعمه پیك موتوری شد به گزارش هم ماشین پیك موتوری رستوران كه با جعل وكالت نامه قصد داشت خانه ویلایی پیرزنی تنها را تصاحب كند دستگیر شد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا روز سوم آذرماه سال جاری یكی از شهروندان با مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و اعلام نمود كه مرد جوانی در حال بریدن قفل یك خانه ویلایی است، با بیان این مورد بلافاصله ماموران كلانتری ۱۰۱ تجریش در محل حاضر شده و مبحث را بررسی كردند.

ماموران در محل حادثه نزد مرد جوان رفتند و او به آنها اظهار داشت كه نامش كیوان است و ۲۸ سال سن دارد. او همینطور عنوان نمود كه این خانه كه چند سال است رهایش كردند متعلق به مادرش است حالا برای بازسازی آن آمده است، اما سند و مدركی كه ثابت كند مادرش مالك این خانه است به همراه نداشت. ازاین رو ماموران او را به كلانتری منتقل كردند. وی در ادامه بعد از تشكیل پرونده اولیه، جهت بررسی تخصصی به پایگاه یكم پلیس آگاهی تحویل داده شد.

او با حضور در آگاهی باز هم خویش را مالك ویلا معرفی نمود و خواهرش به نام سوسن ۳۵ ساله هم با حضور در پایگاه یكم با به همراه داشتن یك برگ وكالت قطعی عنوان نمود كه منزل متعلق به مادرشان است اما كارآگاهان با مشاهده وكالت نامه عرضه شده توسط سوسن متوجه شدند كه وكالت نامه جعلی است.
در ادامه رسیدگی به پرونده، سر دفتر دفترخانه ای كه مهر آن در ذیل سند جعلی وجود داشت به پایگاه یكم دعوت شد و طی بررسی سند اعلام نمود كه این وكالت نامه برای خودرو تنظیم شده است و متهمان سند رسمی را دستكاری و جعل كرده اند، ازاین رو سوسن و كیوان باردیگر مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این بازجویی كیوان اظهار نمود كه چندسالی پیك موتوری رستورانی در محدوده زعفرانیه بوده و برای مالك خانه كه پیرزنی تنها و ۹۰ ساله بود، غذا می برده است. وی ادعا نمود كه او بعد از مدتی اعتماد پیرزن را به دست آورده به صورتی كه كارهایش را با موتور شخصی اش انجام می داده است.

متهم همینطور در ادامه بازجویی های پلیس ادعا نمود كه روزی پیر زن با او تماس گرفته و گفته است كه برای انجام كاری به منزلش برود، وقتی به منزلش رفته پیرزن به او گفته كه این خانه برای بستگانش است و به او ارث رسیده است و چون به صورت كامل مدارك خانه را برای جابجایی سند نداشته از او خواسته تا كارهای نقل و انتقال سند را انجام دهد و قرار شده در عوض دو سهم از خانه را به نامش كند. اما متهم با گرفتن اسناد و مدارك به خانه آمده و فكر كرده كه پیرزن سن بالایی دارد و نهایت چند وقت دیگر فوت می كند و او صاحب كل خانه می شود.
متهم در ادامه اظهاراتش اظهار داشت كه در همین هنگام به یاد دوستش به نام امیر كه ۶۵ ساله است افتاده است. او اظهار نمود كه در پاتوقشان كه برای مصرف شیشه به آن جا می رفتند با او آشنا شده و می دانسته كه سابقه دار است و در زمینه جعل سند فعالیت می كند، ازاین رو نزد او رفته و قرار شده كه امیر در قبال دریافت دو میلیون تومان برای او وكالت نامه ای جعلی صادر كند.
مركز اطلاع رسانی پلیس آگاهی ضمن تایید این خبر اعلام نمود كه بااظهارات كیوان، دستگیری امیر در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت و در نهایت با انجام یك رشته اقدامات پلیسی مخفیگاه امیر در خیابان ستارخان شناسایی و در یك عملیات ضربتی جاعل سند هم در روز یكشنبه 17 آذرماه دستگیر شد. همینطور بعد از انتقال جاعل به پایگاه یكم، وی هم به جرم جعل وكالت نامه خانه ویلایی اعتراف كرد. الان هم متهمان برابر دستور بازجو شعبه دهم دادسرای ناحیه یك تهران، برای كشف زوایای پنهان پرونده در اختیار كارآگاهان پایگاه یكم قرار دارند.1398/09/20
17:17:39
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: پلیس , تخصص , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.