امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
معاون وزیر راه به مهر خبر داد

تهران از طرح ملی مسكن حذف شد

تهران از طرح ملی مسكن حذف شد هم ماشین: در صورتیكه وزیر راه و شهرسازی قبل از این اعلام نموده بود واحدهای تهرانسر در چارچوب طرح ملی مسكن واگذار خواهند شد، معاون مسكن وی از حذف پایتخت در این طرح آگاهی داد.محمود محمودزاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره آغاز مجدد ثبت نام طرح ملی مسكن بعد از اتصال اینترنت اظهار داشت: ثبت نام طرح ملی مسكن از شنبه ۱۶ آذر از سر گرفته می شود و مقرر است در چند روز باقی مانده اطلاع رسانی نماییم كه با عنایت به وقفه ای كه پیش آمده بود همه متقاضیانی كه قصد ثبت نام دارند باخبر شوند.
وی درباره استان هایی كه مقرر است در ثبت نام طرح ملی مسكن در هفته آتی برای متقاضیان باز شود، اظهار داشت: قبل از این قرار بود سه استان همدان، یزد و چهارمحال و بختیاری برای ثبت نام متقاضیان باز شود اما مقرر است تا فردا تصمیم گیری شود كه دو استان دیگر به سامانه اضافه شود.
به گفته محمودزاده، تصمیم گیری درباب این قضیه بستگی به ظرفیت نرم افزاری سامانه دارد تا بر اثر ترافیك بالای متقاضیان ثبت نام اینترنتی، این سامانه از كار نیفتد با این وجود اهتمام خودرا می نماییم تا سرعت ثبت نام افزایش یابد و تعداد استان هایی كه مقرر است سامانه برای آنها باز شود افزایش یابد.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: سه استانی كه قبل از قطع شدن اینترنت قرار بود ثبت نام آنها آغاز شود در ثبت نام جدید از شنبه ۱۶ آذر در اولویت خواهند بود.
وی درباره اینكه قبل از این اعلام شده بود ثبت نام ها تا اختتام آذر صورت خواهد گرفت، تصریح كرد: طبق برنامه ریزی ما قرار بود اتمام ثبت نام ها درانتها آذر باشد اما با اتفاقاتی كه در دو هفته گذشته رخ داد مقرر است در ثبت نام جدید تعداد استانها در هر هفته افزایش یابد تا برنامه ریزی قبلی در خصوص اتمام ثبت نام ها تا اختتام آذر ماه اجرایی شود ؛ البته این مساله بستگی به وضعیت فنی سامانه دارد كه بتواند ظرفیت ورودی متقاضی را تحمل كند.
محمودزاده درباره آغاز زمان ثبت نام متقاضیان دریافت واحد مسكونی از استان تهران اشاره كرد: در برنامه ریزی اولیه قرار بود استان تهران در یك گروه مانده به آخر در هفته پایانی آذر ماه گنجانده شود اما فردا جلسه ای برای برنامه ریزی جدید خواهیم داشت تا برمبنای ظرفیت سامانه، ثبت نام استان تهران زودتر صورت گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اكنون ۲۳ استان برای ثبت نام طرح ملی مسكن باقی مانده است كه می توانیم یك جا همه آنها را ثبت نام نماییم اما علت تقسیم بندی استانها برای ثبت نام در این طرح، ظرفیت فنی سامانه است. ضمن اینكه در ثبت نام متقاضیان هفت استان قبل، هیچ یك از متقاضیان گزارشی در خصوص گرفتار مشكل شدن سامانه یا بالا نیامدن آن به سبب ترافیك متقاضیان به ما ارائه نكردند.
ثبت نام در شهر تهران نداریم
وی با تاكید بر اینكه شهر تهران در این طرح واحد ثبت نامی ندارد، اظهار داشت: هیچ گاه اعلام نكرده ایم مقرر است در شهر تهران هم طرح ملی مسكن اجرا شود.
محمودزاده درباره پروژه تهرانسر اظهار داشت: این پروژه یك بحث دیگری است و به صورت مشاركتی ایجاد می شود. پروژه هایی كه هم اكنون از متقاضیان ثبت نام می شود برمبنای فروش اقساطی است و با شرایط ایده آل واگذاری زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله از متقاضیان ثبت نام می شود. بخش ثبت نام طرح ملی مسكن برای دهك های یك تا سه هنوز اجرایی نشده است فعلا برای دهك های متوسط در حال ثبت نام هستیم.
محمودزاده افزود: با عنایت به اینكه پروژه تهرانسر به صورت مشاركتی ایجاد می شود هنوز نهایی نشده و باید سهم دولت و بخش خصوصی بعنوان سازنده این واحد تعیین شود و هم اكنون نمی توانیم برای پروژه تهرانسر تصمیم گیری نماییم. طرحی كه فعلا اجرا می شود یك طرح عمومی است و شرایط برای همه اقشار متقاضی یكپارچه خواهد بود.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباب اینكه قرار بود پروژه تهرانسر و منطقه ۱۸ تهران در سامانه طرح ملی مسكن درج شود گفت: از ابتدا هم قرار نبود شهر تهران در طرح ملی مسكن قرار داده شود، ساخت تعداد محدودی در تهران پاسخگوی نیاز بسیار بالای متقاضیان نیست و فقط در شهرستان های استان تهران و شهرهای جدید پردیس، پرند و اندیشه ثبت نام صورت خواهد گرفت.
سامانه یكپارچه ثبت نام در شهرهای جدید و سایر شهرها
محمودزاده درباره همزمانی ثبت نام شهرهای جدید با سایر شهرها در سامانه طرح ملی مسكن اشاره كرد: سامانه ثبت نام همین سامانه واحد بوده و ساز و كار مستقلی برای ثبت نام متقاضیان در شهرهای جدید تدارك ندیده ایم. همه دستگاه های تابعه وزارت راه و شهرسازی كه مجری ساخت و ساز در طرح ملی مسكن هستند، ثبت نام واحدهای خودرا در سامانه متمركز وزارت راه و شهرسازی انجام خواهند داد. هفت استانی كه ثبت نام انجام شده، هیچ یك شهر جدید نداشته اند و در هفته های آتی كه استان های جدید به سامانه اضافه می شوند واحدهایی كه مقرر است در شهرهای جدید این استانها راه اندازی شود در همین سامانه معرفی خواهند شد.
اسلامی: تهرانسر در ثبت نام طرح ملی مسكن قرار دارد!
گفتنی است قبل از این محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم تقدیر از خیران حوزه راه و ترابری در جمع خبرنگاران اعلام نمود: ثبت نام تهرانی ها در طرح ملی مسكن از اختتام آذرماه خواهد بود ضمن آنكه منطقه تهرانسر در استان تهران نیز در این سامانه لحاظ شده است.


منبع:

1398/09/11
22:33:04
5.0 / 5
4425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.