امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
وزیر راه اعلام كرد

شناسایی ۲۵۱ نقطه پرحادثه اولویت دار در جاده های كشور

شناسایی ۲۵۱ نقطه پرحادثه اولویت دار در جاده های كشور به گزارش هم ماشین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: 251 نقطه پرحادثه اولویت دار در جاده های كشور شناسایی شده كه 61 نقطه برطرف شده است.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد اسلامی در جریان بیست و پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها اظهار داشت: ماموریت های وزارت راه و شهرسازی در زندگی مردم تاثیر دارد و هر قدر ما عملكردی قوی در این بحث داشته باشیم تاثیر جدی بر زندگی مردم خواهد داشت و عملكرد ضعیف ما نیز كیفیت زندگی مردم را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی اضافه كرد: ما نباید از ظرفیت قانون به صورت تفریحی و سلیقه ای تفسیر رأی نماییم و در واقع باید بتوانیم با برنامه ریزی و تامین منابع اقداماتی را برای ارتقاء كیفیت زندگی مردم انجام دهیم كه البته منابع و بودجه همواره از معضلات بوده و در دوره ای ما با كسری بودجه و در دوره ای با افزایش بودجه روبرو بوده ایم اما پروسه مهم این است كه در جهت پیشبرد اهداف و كیفیت زندگی مردم گام برداریم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: ما در این وزارتخانه توجه ویژه ای را به توسعه پایدار و متوازن داریم و در این راه گام بر می داریم و نگاه ما اجرای طرح ها برمبنای برنامه محوری است. در ایام گذشته شاهد آلودگی در كلانشهرها و همین طور در تهران بوده ایم كه باید از خدای متعال درخواست نماییم كه جریان و وزش بادی را بر ما عنایت كند.
اسلامی اشاره كرد: آنچه كه در وزارت راه و شهرسازی مورد اهتمام ویژه قرار دارد عبارتند از حفاظت باغات و تامین سرانه های فرهنگی، آموزش و ورزشی است كه تامین این سرانه ها باید برمبنای طرح جامع ایجاد شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به همكاری وزارت راه و شهرسازی با شهرداری های سراسر كشور اظهار داشت: در برنامه های توسعه شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر طرح جامع به شورای برنامه ریزی استان ها تفویض اختیار شده است و ما نیز در وزارت راه و شهرسازی مصوبات را تطبیق و كنترل می نماییم كه متاسفانه از ۹ مصوبه ای كه تا به امروز در شوراهای برنامه ریزی استان به تصویب رسیده است ۵ مصوبه با طرح های جامع مغایرت دارد و این در حالیست كه فشار سنگینی بر روی شورای عالی شهرسازی است اما ما به هیچ عنوان در مقابل این فشارها كوتاه نخواهیم آمد.
وی افزود: برمبنای آمار نقاط حادثه خیز نداریم اما نقاط پرحادثه داریم كه البته این نقاط نیز آشكار شده است، ۲۵۱ نقطه از این موارد بعنوان نقاط اولویت دار معرفی شده اند كه ۶۸ نقطه از این موارد برطرف، ۱۴۰ نقطه در حال رفع موانع و مابقی نیز بزودی رفع خطر خواهند شد.
اسلامی اظهار داشت: در مسافرت اخیر ریاست جمهوری به استان های یزد و كرمان، برخی از بزرگراه های جدید به بهره برداری رسید و سایر این بزرگراه ها نیز در دست بررسی و راه اندازی قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی به طرح ادغام مسكن ملی و بازآفرینی شهری اشاره نمود و اظهار داشت: در طرح مسكن ملی كه ثبت نام در استان های قم، خراسان شمالی و جنوبی شروع شده برمبنای آمار ظرفیت در استان های قم و خراسان جنوبی تكمیل اما در خراسان شمالی، كسی متقاضی مسكن ملی نبوده است.
وی همین طور به سوژه بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده اشاره نمود و اظهار داشت: تا به امروز ۲۰ هزار نفر برای نوسازی بافت های فرسوده ثبت نام كرده اند كه در این زمینه تسهیلاتی به آنها داده می شود.


منبع:

1398/08/25
01:29:21
5.0 / 5
4600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.