امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵
یك مقام مسئول خبر داد

حساب صندوق یكم به طرح ملی مسكن متصل می شود

حساب صندوق یكم به طرح ملی مسكن متصل می شود به گزارش هم ماشین یك مقام مسئول از امكان اتصال ۳۵۰ هزار از دارندگان حساب صندوق پس انداز مسكن یكم به طرح ملی مسكن اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ابوالقاسم رحیمی اناركی اظهار داشت: متقاضیان واجد شرایطی كه در بانك مسكن و صندوق پس انداز مسكن یكم ثبت نام كرده اند و مهلت دریافت تسهیلات آنها فرارسیده، در اولویت این بانك برای طرح اقدام ملی هستند.
وی اضافه كرد: سود این تسهیلات در بافت فرسوده، ۶ درصد و در سایر بافت ها، ۸ درصد است.
رحیمی اناركی افزود: حداقل مبلغ سپرده گذاری در صندوق پس انداز مسكن یكم در شهر تهران، ۱۳.۵ میلیون تومان، در مراكز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰ میلیون تومان و در سایر شهر ها، ۶.۷ میلیون تومان جهت استفاده از سقف های تسهیلاتی ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومان در مدت سه سال است.
وی اظهار داشت: همینطور حداقل مدت انتظار جهت استفاده از تسهیلات مذكور یكسال است كه در شهر تهران با واریز ۴۰ میلیون تومان، در شهرهای میانی (مراكز استان ها و شهرهای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت) ۳۰ میلیون تومان و برای شهرهای كوچك ۲۰ میلیون تومان است كه بعد از گذشت یكسال، دارندگان این حساب می توانند به صورت انفرادی به ترتیب، ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومان دریافت نمایند.
مدیرعامل بانك مسكن خاطرنشان كرد: الان حدود ۳۵۰ هزار نفر از دارندگان حساب صندوق پس انداز مسكن یكم واجد شرایط بهره مندی از طرح اقدام ملی مسكن هستند كه بعنوان متقاضیان بالقوه این طرح به شمار می روند.
وی اظهار نمود: دارندگان حساب صندوق پس انداز مسكن یكم، به صورت انفرادی در بافت فرسوده شهر تهران كه مهلت دریافت تسهیلات آنها فرارسیده است در بازه زمانی ۱۲ ساله با پرداخت ۷۸۰ هزار تومان قسط ماهیانه، سودی معادل ۳۲ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۴۴۶ تومان را به بانك پرداخت می كنند كه با اصل ۸۰ میلیون تومانی كه دریافت كرده اند باید ۱۱۲ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۴۴۶ تومان به بانك در مدت ۱۲ سال پرداخت كنند.
رحیمی اناركی اظهار داشت: دارندگان حساب صندوق پس انداز مسكن یكم به صورت انفرادی هم در خارج از بافت فرسوده شهر تهران كه سود آن ۸ درصد است در مدت ۱۲ سال با پرداخت ماهیانه ۸۶۵ هزار و ۹۰۰ تومان قسط، سودی معادل ۴۴ میلیون و ۶۹۸ هزار و ۵۳۷ تومان به بانك پرداخت می كنند كه با اصل رقمی كه دریافت كرده اند در بازه زمانی ۱۲ سال، ۱۲۴ میلیون و ۶۹۸ هزار و ۵۳۷ تومان پرداخت خواهند كرد.
وی افزود: زوجین در شهر تهران، حداكثر ۱۶۰ میلیون تومان از بانك مسكن دریافت می كنند، در بافت فرسوده با پرداخت حدود یك میلیون و ۵۶۱ هزار تومان در ۱۲ سال، سودی معادل ۶۴ میلیون ۸۳۵ هزار تومان به بانك پرداخت می كنند كه با رقم اصل مبلغی كه دریافت كرده اند باید معادل ۲۲۴ میلیون و ۸۳۵ هزار تومان پرداخت كنند.
رحیمی اناركی اظهار داشت: برای زوجین هم در خارج از بافت فرسوده شهر تهران، رقم ماهیانه اقساط مسكن، یك میلیون و ۷۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان است كه اصل سود این دسته از متقاضیان در بازه ۱۲ ساله ۸۹ میلیون و ۳۹۷ هزار تومان با سود ۸ درصد برآورد شده است و در مجموع با اصل مبلغی كه از بانك دریافت كرده اند، متقاضیان ۲۴۹ میلیون و ۳۹۷ هزار تومان پرداخت می كنند.
وی همینطور در مورد جزئیات تسهیلات دارندگان حساب صندوق پس انداز مسكن یكم تا سقف ۶۰ میلیون تومان هم با تفكیك بافت فرسوده از سایر بافت ها، اضافه كرد: در مراكز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت متقاضیان واجد شرایط كه به صورت انفرادی هستند، ماهیانه ۵۸۵ هزار تومان در مدت ۱۲ سال پرداخت می كنند و در خارج از بافت هم رقم ماهیانه اقساط متقاضیان ۶۴۹ هزار تومان است كه رقم سود گروه اول در مدت ۱۲ سال، ۲۴ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان و گروه دوم ۳۳ میلیون و ۵۲۳ هزار تومان برآورد شده است.
به گفته این مقام مسئول در شبكه بانكی، در مراكز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، متقاضیان انفرادی اصل و سودی كه پرداخت می كنند معادل ۸۴ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان و در خارج از مناطق بافت فرسوده شهری برای همین گروه ۹۳ میلیون و ۵۲۳ هزار تومان است.
مدیرعامل بانك مسكن در مورد سایر شهرها هم توضیح داد: متقاضیان واجد شرایط كه به صورت انفرادی هستند و ۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می كنند ماهیانه ۳۹۰ هزار تومان در مدت ۱۲ سال پرداخت می كنند كه رقم سود آنها در بازه ۱۲ ساله، ۱۶ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان می شود و این افراد باید اصل و سودی معادل ۵۶ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان به بانك بپردازند.
وی اضافه كرد: در خارج از بافت هم مبلغ ماهیانه پرداخت اقساط متقاضیان در بازه ۱۲ ساله، ۴۳۲ هزار تومان است كه سود آن در این مدت ۲۲ میلیون و ۳۴۹ هزار تومان برآورد شده و در مجموع این متقاضیان ۶۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت می كنند.


منبع:

1398/08/09
18:59:18
5.0 / 5
4759
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.