امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

تفاهم وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی درباره مطالبات معوق پزشكان و بیمارستان ها

تفاهم وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی درباره مطالبات معوق پزشكان و بیمارستان ها به گزارش هم ماشین معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی، ظرف مدت ۱۴ روز بعد از ارسال اسناد مراكز تابعه دانشگاه های علوم پزشكی و پذیرش در دفاتر رسیدگی به اسناد پزشكی، سازمان تامین اجتماعی نسبت به پرداخت ۶۰ درصد از مبلغ صورت حساب اقدام و ۴۰ درصد باقی مانده را هم ظرف مدت۳ ماه بعد از تحویل و رسیدگی پرداخت می كند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، سید كامل تقوی نژاد با قدردانی از تلاش های دكتر نمكی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و همینطور همكاری خیلی خوب وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماهی و همینطور همراهی رئیس سازمان تامین اجتماعی تصریح كرد: این تفاهم نامه نقطه عطفی در همكاریهای بین بخشی و آغازی برای رفع مشكلات حوزه درمان خواهد بود.

تقوی نژاد با تاكید بر اینكه دانشگاه های علوم پزشكی مكلف شدند همكاری و دقت لازم در اجرای این تفاهم نامه را داشته باشند، افزود: این تفاهم نامه در جهت تعیین تكلیف مطالبات معوق مراكز درمانی تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از سازمان تامین اجتماعی، به روز رسانی صورت حساب ها، پیگیری و تحقق هم زمان نظام ارجاع، پرونده الكترونیك و كاهش هزینه های غیر ضروری درمان، منعقد شده است.
وی خاطرنشان كرد: همینطور در اجرای بندهای (الف) و (ج) ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه، در برنامه زمانی مشخص و مورد توافق كه ظرف مدت سه هفته تدوین و سپس به تصویب شورایعالی بیمه می رسد، نسبت به پیاده سازی كامل نظام ارجاع و خرید راهبردی خدمات درمانی توسط سازمان تامین اجتماعی اقدام می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: در استان هایی كه بر مبنای برنامه زمان بندی تعیینی، نظام ارجاع و پزشك خانواده مستقر می شود، هزینه های تشخیصی و درمانی در تعهد سازمان تامین اجتماعی، صرفا بابت خدماتی است كه از راه فرایند نظام ارجاع به بیمه شدگان تامین اجتماعی عرضه می شود.

بنابر اعلام وبدا، تقوی نژاد تصریح كرد: مراكز درمانی دانشگاه های علوم پزشكی به شرط پرداخت بموقع ۶۰ درصد هزینه صورت حساب اسناد، از ارجاع بیمه شدگان تامین اجتماعی به خارج از مراكز جهت تهیه دارو و تجهیزات پزشكی خودداری خواهند كرد.

گفتنی است این تفاهم نامه را دكتر سعید نمكی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، سید كامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امضا كردند كه بامداد امروز معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت آنرا جهت اجرا به واحدهای تابعه ابلاغ نمود.1398/07/10
16:22:49
5.0 / 5
4184
تگهای خبر: خدمات , خرید , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.