امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
سخنگوی مجمع نمایندگان تهران:

مجمع نمایندگان تهران برای حل مشكلات حوزه آب و فاضلاب كارگروهی تشكیل داد

مجمع نمایندگان تهران برای حل مشكلات حوزه آب و فاضلاب كارگروهی تشكیل داد هم ماشین: سخنگوی مجمع نمایندگان تهران با اشاره به تشكیل كارگروهی با همكاری استانداری برای رفع مشكلات استان تهران و اختصاص اعتبارات مورد نیاز اظهار داشت كه در صورت سرمایه گذاری شهرداری تهران در شبكه فاضلاب منطقه 22 امكان استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب برای آبیاری فضای سبز وجود دارد.


محسن علیجانی در گفت و گو با ایسنا، در توضیح جلسه مجمع نمایندگان تهران با معاونان عمران استانداری و آبفای وزیر نیرو اظهار داشت: مجمع نمایندگان تهران جلسه ای جهت بررسی مسائل در رابطه با حوزه آب و فاضلاب تهران و شهرستان های اطراف آن برگزار كرد. در این نشست وضعیت آب آشامیدنی و پوشش شبكه فاضلاب در تهران و شهرستان های اطراف مورد بررسی قرار گرفت كه طبق آن پوشش شبكه فاضلاب در تهران ۷۵ درصد در شهرستان های اطراف تهران ۱۲ درصد و متوسط كشوری ۴۸ درصد است.
بگفته وی، در این نشست گزارشی در زمینه تامین آب منطقه ای استان تهران و وضعیت سدها و چگونگی تامین آب آشامیدنی ارائه شد. بررسی وضعیت تصفیه خانه و مجتمع های آبرسانی روستایی و وضعیت شبكه های آب رسانی و فاضلاب استان تهران از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود.
بگفته علیجانی، در این نشست سوژه نحوه استفاده ۳۰۰ میلیون متر مكعب از آب آشامیدنی تهران برای آبیاری فضاهای سبز توسط شهرداری تهران نیز عنوان شد كه در صورت سرمایه گذاری شهرداری تهران در شبكه فاضلاب منطقه ۲۲ می تواند از پساب فاضلاب منطقه كه تصفیه می شود برای آبیاری فضای سبز تهران استفاده نماید.
نماینده تهران درانتها اظهار داشت كه قرار شد كارگروهی در مجمع تهران با همكاری استانداری ایجاد شود تا ضمن بررسی مشكلات مطرح شده اعتبارات مورد نیاز در بودجه ۹۹ هم لحاظ شود.
منبع:

1398/07/09
14:49:58
5.0 / 5
4609
تگهای خبر: آب , سرمایه , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.