امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶

افزایش غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات فردا

افزایش غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات فردا هم ماشین: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، با تداوم اوضاع جوی تا بامداد گاه فردا (6 مهر) به همراه افزایش حجم ترافیك در اولین روز هفته، انتظار می رود بر غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه افزوده شود.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، بنابر پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای تهران با برقراری شرایط جوی نسبتاً آرام در اولین ساعات امروز (۵ مهرماه) افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق شهر تهران مشاهده می شود. هرچند با عنایت به كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل این شرایط موقتی خواهد بود و نسبت به روز گذشته از میزان كمتری برخوردار می باشد.

رفته رفته با رشد ناپایداری جوی از غلظت آلاینده ها كاسته و شرایط مطلوب در بیشتر مناطق پیش بینی می شود. در اواخر وقت امروز (۵ مهرماه) نیز تردد خودرو ها و كاهش ناپایداری جوی شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها را فراهم نموده است و احتمال می رود در بعضی مناطق وضعیت ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس برقرار شود.

با تداوم اوضاع جوی تا صبحگاه فردا (۶ مهر) به همراه افزایش حجم ترافیك در اولین روز هفته، انتظار می رود بر غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه افزوده شود كه برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا را در بعضی مناطق شهر تهران به دنبال خواهد داشت. به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز همراه با وزش باد شدید در بعضی ساعات، پراكندگی آلاینده ها دور از انتظار نیست. هرچند در بعضی مناطق مستعد شاهد گسیل گرد و خاك و به تبع آن كاهش كیفیت هوا در این مناطق خواهیم بود.

در ساعات پایانی شنبه نیز در ساعات اوج ترافیك غلظت ذرات معلق افزایش می یابد. بااینكه با عنایت به تداوم ناپایداری جوی و وزش باد، پراكندگی و كاهش غلظت آلاینده ها دورازانتظار نخواهد بود.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت با میانگین ۱۰۰ در شرایط سالم قرارداشت و كیفیت هوای الان نیز با شاخص میانگین ۸۳ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/07/05
14:13:47
5.0 / 5
4730
تگهای خبر: آلاینده , ترافیك , تردد , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.