امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰

دیدار ظریف و حناچی و امضای تفاهم نامه مشترك

دیدار ظریف و حناچی و امضای تفاهم نامه مشترك هم ماشین: شهردار تهران ظهر امروز برای امضای تفاهم نامه ای در امتداد توسعه مناسبات با وزارت امور خارجه، با محمدجواد ظریف در محل ساختمان این وزارتخانه دیدار نمود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه بعدازظهر امروز در دفتر خود میزبان پیروز حناچی شهردار تهران بود تا تفاهم نامه ای میان شهرداری تهران و وزارت امور خارجه به امضای طرفین برسد.
این تفاهم نامه در امتداد توسعه مناسبات طرفین و به منظور بهره مندی حداكثری شهروندان از فضاهای شهری منعقد شد.
مدیركل ساختمان و پشتیبانی وزارت امور خارجه و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز ضمن حضور در این نشست، بعنوان نمایندگان طرفین در پیشبرد بندهای تفاهم نامه عرضه شدند.
در قالب این تفاهم نامه قرار شد شهرداری تهران اقدامات مربوط به واگذاری ساختمانی از املاك شهرداری به سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در محدوده میدان مشق به وزارت خارجه را پیگیری كند. ضمن اینكه تكمیل راه اندازی و مدیریت ساختمان خدماتی در زمین متعلق به وزارت امور خارجه بر طبق طرح مورد توافق، از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.
همچنین، پیگیری اقدامات مربوط به راه اندازی و بهره برداری ساختمانی با كاربری فرهنگی در زمین متعلق به وزارت امور خارجه موسوم به "خانه دیپلمات" و زمین شرقی آن، از دیگر موضوعات مورد پیگیری از طرف شهرداری تهران است.
طبق این تفاهم نامه وزارت امور خارجه نیز موضوعاتی چون خارج كردن بخش های اداری و سازمانی وزارت امور خارجه از ساختمان شماره یك به غیر از دفتر وزیر، تخریب ساختمان های شماره 2 و 10 در صورت امكان نقل و انتقال به ساختمان های جدید و تبدیل قسمتی از زیرزمین ساختمان شماره 9 به موزه اشیاء وزارت امور خارجه را پیگیری خواهدنمود.
براساس گزارش شهرنوشت، چنانچه وزارت امور خارجه بعد از تهاتر دیون به شهرداری تهران بدهكار شود مقرر شد از ساختمان های موجود در سایر بخش های شهر به شهرداری تهران واگذار كند.
منبع:

1398/06/28
13:43:20
5.0 / 5
4275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.