امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۷

اعتراضات بدون سند به نتیجه انتخابات شوریاری ها

اعتراضات بدون سند به نتیجه انتخابات شوریاری ها به گزارش هم ماشین عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تعداد كثیری از شكایات انتخابات شورایاری ها بدون مستند بود و حتی شنیدن بعضی از آن اعتراضات هم ما را می رنجاند و وارد نبود.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده ضمن تبریك اعیاد قربان و غدیر و همین طور به افرادی كه توانسته بودند با جلب اعتماد مردم به شورایاری محلات راه پیدا كنند، به ارائه گزارشی از نحوه اجرا و نظارت بر پروسه پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها پرداخت و اظهار داشت: امسال برای نخستین بار انتخابات به صورت الكترونیكی انجام شد و مردمی كه در شعب ستاندن رای حاضر می شدند با نشان دادن كارت ملی خود احراز هویت شده و با وارد كردن كد انتخاباتی نامزدها در دستگاه، رای خودرا به صندوق می انداختند.
عضو هیات نظارت بر انتخابات شورایاری ها با اشاره به سرعت بالای روند ستاندن و ثبت آرا، اظهار نمود: در بازدیدی كه از برخی شعب ستاندن رای داشتم مشاهده كردم كه باوجود حضور مردم در صف، روند احراز رای دهندگان، ستاندن رای و ثبت آن سریع انجام می شد و پرینت رای افراد نیز به آنها نشان داده می شد و بعد به داخل صندوق می افتاد. بعد از اختتام رای گیری نیز سیستم نتیجه را اعمال می كرد بدون اینكه هیچ اعمال نظر شخصی صورت گیرد و در نهایت نیز نتیجه انتخابات در كمترین زمان ممكن كه حدود ساعت یك الی دو بامدادان بود، اعلام گردید.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران به اعتراضات صورت گرفته از طرف نامزدها به نتیجه انتخابات پرداخت و اظهار داشت: تعداد كثیری از این شكایات بدون مستند بود و حتی شنیدن بعضی از آن اعتراضات هم ما را می رنجاند و وارد نبود. مثلا اعتراض جمعی را برای من فرستاده بودند كه در فلان منطقه نیمی از افراد راه یافته به شورایاری محلات جدید بوده و شناخته نیستند و كلی بیانیه صادر كرده بودند. این بحث ها جای تاسف داشت كه نتیجه آرا را نمی پذیریم و علاوه بر آن مطالبی را نیز مطرح نماییم كه جای تامل دارد.
وی افزود: برخی نیز در اعتراضات خود اعلام نمودند كه نامزد پیروز در انتخابات اشخاصی را از محلات دیگر آورده و یا نامزد منتخب كارمند شهرداری بوده است در صورتیكه ما اعلام نموده بودیم كه كارمند شهرداری در صورتیكه محل سكونتش با شهرداری منطقه ای كه در آن اشتغال دارد، متفاوت باشد، حضورش در انتخابات هیچ ایرادی ندارد. باوجود اینكه به همه این شكایت ها به صورت شبانه روزی بررسی گردید، اكثریت قریب به اتفاق اعتراضات بدون سند متقن بود.
حبیب زاده با تاكید بر اینكه مجریان انتخابات نیز هیچ دخالتی در نتیجه نداشتند و شمارش آرا نیز دستی نبوده كه شائبه دخالت در نتیجه مطرح شود، خطاب به افرادی كه نتوانستند در انتخابات رای لازم را كسب كنند، اظهار داشت: ما باید نتیجه انتخابات را بپذیریم. اگر برای مردم نامزد شده بودیم و می خواهیم به مردم خدمت نماییم، باید دست به دست هم دهیم تا محله بهتری داشته باشیم. اما اگر افرادی بخواهند در طول سه سال آینده تخریب كنند و اجازه فعالیت به اعضای شورایاری را ندهند و در كار آنها كارشكنی كنند بدانند كه اعضای شورای شهر از تمام افرادی كه رای آورده باشند تمام قد حمایت خواهدنمود تا بتوانند عملكرد بهتری داشته باشند. از كسانی هم كه رای نیاوردند ضمن تشكر از حضورشان در رقابت، می خواهیم در كنار اعضای شورایاری بوده و برای بهبود وضعیت محله خود با یكدیگر همكاری كنند.
رئیس كمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح وظایف شورایاری كه اخیر از طرف اعضای شورای شهر اصلاحاتی در آن صورت گرفته پرداخت و اظهار داشت: شرح وظایف جدید شورایاری ها برخواسته از لطمه شناسی بود كه در ابتدای دوره انجام دادیم. در مقدمه این شرح وظایف آمده كه جایگاه شورایاری كجا است و زیر نظر شورای اسلامی شهر تهران فعالیت خواهدنمود. شورای شهر دائما بر فعالیت شورایاری ها نظارت خواهد داشت و از فعالیت آنها گزارش تهیه خواهدنمود تا به بهترین نتیجه عملكردی برسند.
عضو ستاد هماهنگی شورایاری ها بر ضرورت دقت بر موارد ذكر شده در 17 بند شرح وظایف شورایاری ها اصرار كرد و اظهار داشت: تمامی اعضای شورایاری باید این 17 بند را بطور دقیق مطالعه كنند تا از وظایف، اختیارات و تكالیف خود آگاه شوند. در گذشته برخی اعضای شورایاری در مراجعات خود درخواست هایی داشتند كه در حیطه اختیارات شورایاری ها و حتی شورای شهر هم نبود.
وی با تاكید بر ضرورت پرهیز از مكاتبه با نهادهای خارج از سیستم مدیریت شهری، اظهار نمود: در 17 بند، وظایف شورایاری بطور مشخص ذكر شده كه همچون آنها می توان به مشاركت، همكاری و اقدام موثر برای تقویت محلی و شناخت، بررسی و اولویت بندی نیازها، نارسایی ها و مشكلات اشاره نمود. اینكه شورایاری ها گاهی با وزرا مكاتبه و بعد گله می كنند كه چرا پاسخ نامه آنها داده نشده به این علت است كه آن مكاتبه از وظایف شورایاری ها نیست.
بنا براعلام روابط عمومی شورای شهر تهران، حبیب زاده درانتها از اعضای شورایاری ها خواست در تصمیم گیری ها از مردم محله دعوت كرده و با بهره گرفتن از ظرفیت متخصصان ساكن در محله در جهت رفع مشكلات و بهبود وضعیت محله تلاش كنند.
منبع:

1398/05/30
21:35:48
5.0 / 5
4477
تگهای خبر: اشتغال , تخصص , دستگاه , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.