امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱

تاكید رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت توقف یكطرفه شدن خیابان ویلا

تاكید رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت توقف یكطرفه شدن خیابان ویلا به گزارش هم ماشین رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران از یكطرفه شدن خیابان ویلا بدون در نظر گرفتن مداخلات اجتماعی انتقاد نمود.


الهام فخاری در گفتگو با یسنا، در مورد یكطرفه شدن خیابان ویلا با اشاره به اینكه ایجاد گذر صنایع دستی در خیابان استاد نجات اللهی(ویلا) و تبدیل شدن به پیاده راه مصوب شورا نیست و باید هرگونه اقدام در این محدوده متوقف شود. اظهار داشت: بدون مصوبه شورا، بدون توجیه و تقاضای اجتماعی محلی، بدون برگزاری جلسات بررسی نظر اصناف، ساكنان، و ذیحقان و ذی نفعان چنین مداخله ی شهری در این مقیاس نباید صورت گیرد و توجیه پذیر نیست.
وی با اشاره به اینكه حتی همه موارد مصوب در بند ۳ ماده ۷۸ برنامه سوم شهر تهران هم باید قبل از اقدام پیوست مطالعات اجتماعی و محیط زیستی داشته باشد اظهار داشت: هیچ طرحی بدون پیوست های مطالعاتی لازم قابل انجام نخواهد بود.
فخاری افزود: خواست، رای و نظر و پذیرش اجتماعی بخصوص جامعه محلی شرط لازم برای هرگونه تغییر و دستكاری در چارچوب گذر پهنه فرهنگی و هنری است. بخصوص كه سرزندگی و حفظ هویت محله ای این خیابان دستاورد بافت اجتماعی، كسبه و ساكنان خیابان ویلا است و توجیهی برای مداخله وجود ندارد.1398/04/26
15:59:17
5.0 / 5
4633
تگهای خبر: شورا , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.