امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۲

كوشش برای تبدیل پردیسان به پارك آموزش به كودكان

كوشش برای تبدیل پردیسان به پارك آموزش به كودكان به گزارش هم ماشین مدیركل دفتر مشاركتهای مردمی سازمان محیط زیست درمورد طرح جدید این سازمان برای آموزش زیست محیطی به كودكان اظهار داشت: سازمان در تلاش است تا پارك پردیسان را با المان های طبیعی به پارك آموزش به كودكان تبدیل كند.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا ژیلا مهدی آقایی گسترش معضلات محیط زیستی طی دو قرن اخیر را ناشی از توسعه صنعتی و دست اندازی های گسترده انسان به منابع طبیعی دانست و اظهار نمود: برای حفظ محیط زیست باید آنرا به باور قلبی و ذهنی نهادینه نماییم كه این مهم نیازمند آموزش به افراد از دوران كودكی است.

مدیركل دفتر مشاركت های مردمی و مسئول اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اهمیت كسب دانش محیط زیستی اظهار داشت: ما به دنبال ایجاد علاقه به محیط زیست و تغییر در كودكان هستیم تا آنان محیط زیست را هم جزو ارزش هایی در حد پدر و مادر بدانند و به آن پایبند باشند.

وی درباره مدارس طبیعت اظهاركرد: مدارس طبیعت با یك حركت مردمی از سال ۱۳۹۳ شروع به كار كرد. در آن زمان برخی از این مدارس تاسیس شد و همكاری خویش را با سازمان محیط زیست شروع كرد. مجوزها از راه دفتر مشاركت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اما بدون تایید و مجوز دفتر حقوقی سازمان صادر می شد. در این مدت اساسنامه و دستورالعملی هایی صادر شد كه كفایت لازم را نداشت و نهایتاً با تغییر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سال ۱۳۹۶ مشخص شد كه صدور مجوز تأسیس این نوع مدرسه بر عهده وزارت آموزش و پرورش بوده است.

مهدی آقایی با اشاره به هدف دفتر مشاركت های مردمی در سازمان حفاظت محیط زیست در این عرصه اظهار داشت: هدف ما آموزش به كودكان بخصوص بین سه تا شش سال است اما باید مجاری قانونی آن هم دیده شود.

مدیركل دفتر مشاركت های مردمی و مسئول اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست درمورد طرح جدید سازمان برای آموزش زیست محیطی به كودكان اظهاركرد: هم اكنون سازمان در تلاش است تا پارك پردیسان را با المان های طبیعی به پارك آموزش به كودكان تبدیل كند. ما از طرح و ایده هر یك از ارگان ها درمورد آموزش غیرمستقیم به كودكان در این عرصه استقبال و پیگیری خواهیم كرد.

مهدی آقایی كه در یك برنامه رادیویی صحبت می كرد، در انتها با اشاره به تأثیرگذاری وسیع سیستم رسمی آموزشی بر بچه های شش سال به بالا اظهار داشت: با عنایت به اینكه ساعت های زیادی از زندگی بچه ها در مدرسه می گذرد بهتر است از تست زنی ها فاصله بگیریم و وارد حوزه های كسب مهارت های زندگی همچون محیط زیست شویم.
1398/04/10
21:27:34
5.0 / 5
4664
تگهای خبر: سازمان , محیط زیست , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.