امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵

كریدور شمال به جنوب به بهره برداری می رسد

كریدور شمال به جنوب به بهره برداری می رسد به گزارش هم ماشین آبادان – معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: كریدور شمال به جنوب، از آبادان و خرمشهر تا مرز تاجر جهت استفاده مردم شمال غرب از بنادر جنوب به بهره برداری می رسد.


به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، خیراله خادمی عصر امروز در جریان سفر به آبادان و خرمشهر در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به وجود بخشی از كریدور ساحلی در آبادان و خرمشهر و عملیاتی شدن دو كریدور اصلی كشور اضافه كرد: مقرر شد كار اجرایی عملیات ساخت كریدور چهار خطه نوار ساحلی جنوب از شلمچه تا چابهار به طول دو هزار كیلومتر، با سرعت بیشتر پیش رود.
خادمی همینطور اظهار داشت: كریدور شمال به جنوب، از آبادان و خرمشهر تا مرز تاجر به طول یك هزار و۷۸۰ كیلومتر جهت استفاده مردم شمال غرب از بنادر جنوب، در سه سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی با یادآوری بازدیدش از جاده های اروندكنار، چوئبده و قفاص اظهار نمود: ساخت جاده های روستایی را در اولویت قرار داده ایم. بهبود كیفیت جاده اروندكنار تا یادمان والفجر ۸ ردیف اعتبارات ملی ندارد و نیازمند پیگیری های بیشتر برای جذب اعتبار است بنابراین نمی توان برای عملیات بهبود وضعیت آن زمانی را تعیین كرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بهسازی مسیرهای منتهی به آبادان و خرمشهر نیازمند اعتبارات ملی دارد.
خادمی در مورد بهسازی محورهای منتهی به خرمشهر بخصوص مسیر اهواز به خرمشهر اضافه كرد: با بررسی این عملیات به طول ۳۳ كیلومتر برنامه ریزی برای اجرای مسیر ارتباطی از جاده آبادان- بندر امام و از آنجا به شلمچه آغاز شده است.

وی با اشاره به اینكه كار ساخت این جاده كمربندی كه از شمال دو شهر عبور می كند، اظهار نمود: به علت وجود جاده سازی سنگین، عبور از چند تقاطع غیر همسطح و ساخت پل بر روی رودخانه كارون در سه تا چهار سال آینده با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به اتمام می رسد.
خادمی خاطرنشان كرد: این جاده كمربندی بعد از عبور از شمال آبادان و خرمشهر به جاده آبادان - بندرامام متصل می گردد تا ترافیك از درون شهر به بیرون منتقل و حجم آن كم شود.
وی، چهار خطه كردن محور خرمشهر – اهواز، بهسازی جاده امام صادق و پیگیری برای اختصاص ردیف اعتبارات ملی در این بخش را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در جریان این بازدید نام برد و خاطرنشان كرد: طرحهایی در دست اجرا است كه تا سه سال آینده منجر به بهبود چشمگیر وضعیت جاده ها می گردد.
 

1396/08/27
21:06:32
5.0 / 5
4889
تگهای خبر: جاده , حمل و نقل , ترانزیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.