امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۵

بزرگراه در محدوده سرخه حصار ساخته نمی شود

بزرگراه در محدوده سرخه حصار ساخته نمی شود به گزارش هم ماشین مدیركل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: كریدور چرمشهر به پردیس تعریف شده كه مسیر آزاد سازی آن مناسب تر از آزادراهی است كه قرار بود از پارك سرخه حصار بگذرد.


به گزارش هم ماشین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدنادر محمدزاده اظهار داشت: چند پروژه بزرگراهی در شرق تهران تعریف شده است و وزارت راه و شهرسازی به دنبال تكمیل حلقه های بزرگراهی دور تهران است كه این حلقه ها و رینگ ها باید به سرعت تكمیل شود.
وی اضافه كرد: كریدور چرمشهر به پردیس تعریف شده است و تفاهم اولیه برای مشاركت اتفاق افتاده است و مسیر آزاد سازی آن مناسب تر از آزادراهی بود كه قرار بود از پارك سرخه حصار گذر كند ولی هنوز در این خصوص به جمع بندی صد درصدی نرسیده ایم.
مدیركل راه و شهرسازی استان تهران تصریح كرد: فعلا احداث پروژه بزرگراهی در محدوده سرخه حصار منتفی است.
بسته شدن مسیرهای جعل سند در اراضی ملی استان تهران
وی با اشاره به اینكه بیش از یك هزار و ۵۰۰ هكتار از اراضی تصرف شده در استان تهران آزادسازی شده كه از ارزش ریالی فوق العاده بالایی برخوردار است، تصریح كرد: استان تهران همواره به علت خصوصیت های شهری مورد توجه زمین خواران است و هجمه به اراضی ملی آن بسیار زیاد است. هم اكنون با پدیده زمین خواری در سطح كلان در استان تهران مواجه نیستیم بلكه عمده پرونده هایی كه در حال پیگیری آن هستیم مربوط به اراضی است كه در گذشته تصرف شده اند، در این میان برخی پرونده ها پیچیدگی های زیادی در سیستم قضایی پیدا كرده اند.
محمدزاده با بیان برگزاری جلسات هفتگی در استان تهران با همكاری سیستم قضایی در قالب یك شورای خاص اقتصادی تصریح كرد: در این جلسات به پرونده های مختلف در این زمینه با جزئیات رسیدگی می گردد.
مدیر كل راه و شهرسازی استان تهران یكی دیگر از موارد پیگیری شده این ارگان را برخورد با جعل عنوان و اظهار نمود: حجم زیادی از پرونده های مربوط به زمین خواری مربوط به جعل است كه از آن جمله می توان جعل وكالت نامه و برگه های آرای دولتی را نام برد كه به شدت این موارد را با استفاده از سیستم قضایی پیگیری می كنیم.
محمدزاده در مورد شرایط جلوگیری از تكرار این مسائل اظهار داشت: روش هایی برای جلوگیری از این گونه فعالیت ها انجام شده كه مسیر جعل را كاملا بسته است، مثلا زمانی كه حكمی از سیستمی اداری به عنوان یك مستند صادر می گردد روش هایی برای بررسی صحت و سقم آن با مرجع وجود دارد. همینطور احكامی برای ابطال صورت گرفته است كه برخی با تامل بیشتری اجرا می شود؛ مثلا برای جعلی كه ۱۵ سال پیش صورت گرفته و اكنون با فردی طرف هستیم كه هیچ نقشی در این مورد نداشته است دولت به سعه صدر بیشتری برخورد می كند و تلاش می گردد كه به این افراد خسارت حداقلی برسد.
وی با اشاره به اینكه در حوزه جعل ارزش ریالی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان است در برآورد میزان زمین های رفع تصرف شده در سال های اخیر تصریح كرد: مجموع زمین هایی كه راه و شهرسازی استان تهران و منابع طبیعی آزاد كرده است به ۱۵۰۰ هكتار می رسد كه ارزش ریالی فوق العاده بالایی دارد.
 

1396/08/26
21:04:58
5.0 / 5
4865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.