امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۶

پرونده الكترونیك سلامت زمینه ساز اجرای نظام ارجاع و پزشك خانواده

پرونده الكترونیك سلامت زمینه ساز اجرای نظام ارجاع و پزشك خانواده به گزارش هم ماشین معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: در چارچوب ایجاد پرونده الكترونیك سلامت می توان با تدوین راهنماهای بالینی برنامه پزشك خانواده و نظام ارجاع را اجرایی كرد.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رئیسی در نشست مشترك با رئیس و معاونان بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشكی مشهد كه با حضور دكتر جان بابایی- معاون درمان وزارت بهداشت و دكتر صفی خانی- رئیس مركز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات - درباره برنامه نظام ارجاع برگزار شد، اظهار داشت: وجود هماهنگی مطلوب میان معاونت های درمان و بهداشت و ایجاد اقدامات تیمی مناسب، برای اجرای برنامه پرونده الكترونیك بعنوان سطح یك نظام ارجاع و توانمندی فناوری اطلاعات از قابلیت های خوب دانشگاه علوم پزشكی مشهد است. در این راستا، سطح دو و سه برنامه نظام ارجاع قطعا قابلیت اجرای كامل در این دانشگاه را دارد.

وی داشتن پرونده الكترونیك كارآمد را اولویت و زمینه اجرای مناسب برنامه نظام ارجاع و پزشك خانواده دانست و خاطرنشان كرد: در چارچوب این پرونده می توان با ایجاد راهنماهای بالینی برنامه پزشك خانواده و نظام ارجاع را اجرایی كرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینكه تكریم و رضایتمندی گیرندگان و عرضه دهندگان خدمت باید در برنامه نظام ارجاع مورد توجه قرار گیرد، اظهاركرد: در این راستا باید ضمن ایجاد سیستم نوبت دهی مناسب در مراكز درمانی، نتایج این برنامه برای مردم و عرضه دهندگان خدمت قابل لمس باشد.

رییسی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در جهت تكریم ارباب رجوع در دانشگاه علوم پزشكی در حوزه سیستم نوبت دهی و در نظر گرفتن بخش های پاسخگویی برای ارجاع شدگان اظهار داشت: می توان با راه اندازی سامانه پیامكی به گیرندگان خدمت زمان رجوع و نوبت وی اطلاع رسانی شود.

وی با تاكید بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای برنامه نظام ارجاع اظهاركرد: می توان ضمن پیشگیری از ایجاد محدودیت برای گیرندگان خدمت و افزایش رضایتمندی از ازدحام و افزایش بار در رجوع بیماران به مراكز دولتی هم پیشگیری شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینكه بر مبنای برنامه وزارت بهداشت، از اول تیر ماه پرونده الكترونیك در سطح یك خدمات و برای پزشكان عمومی اجرایی می شود، اظهار داشت: در سطح دو برنامه هم تشخیص بیماری، نوع تجویز و تعیین تكلیف بیماران باید مشخص شود و مورد توجه قرار گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، رئیسی اجرای كامل نظام ارجاع در سه سطح در بخش های خصوصی و دولتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشكی مشهد را گام مهمی برشمرد كه به صورت حتم با عنایت به ظرفیت های این دانشگاه قابل اجرا خواهد شد.
1398/02/20
22:27:56
5.0 / 5
4870
تگهای خبر: خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.