امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱

نامه مشترك هاشمی و الویری به شوراها و شهرداران كشور درمورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده

نامه مشترك هاشمی و الویری به شوراها و شهرداران كشور درمورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده هم ماشین: رئیس شورای شهر تهران و رئیس شورای عالی استان ها طی نامه ای به روسای شورای شهرهای مراكز استان ها و شهرداران شهرهای مراكز استان ها درباب «لایحه مالیات بر ارزش افزوده» ابراز نگرانی كردند.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، به دنبال بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی، روز یكشنبه هفته جاری (۱۵ اردیبهشت )، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران و مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها نامه ای خطاب به روسای شورای شهرهای مراكز استان ها و شهرداران شهرهای مراكز استان ها نوشتند.
در این نامه كه با سوژه «هشدار درباب مقابله با فاجعه حذف اختیارات شوراها» نوشته شده است؛ چنین آمده كه لایحه مالیات بر ارزش افزوده طی هفته جاری در دستور كار صحن مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است. این لایحه به خصوص مواد "۷"، "۹"، "۲۷"، "۳۰"، "۳۸"، "۳۹"، "۴۱" و "۴۹" در صورت تصویب منجر به حذف اختیارات قانونی شوراها در زمینه وضع عوارض و درآمدهای محلی، دولتی شدن شهرداری ها و دهیاری ها و تمركز گرایی شدید امور محلی در وزارتخانه های كشور و اقتصاد می شود.
همین طور در بخش دیگر این نامه اشاره شده است كه از دیگر نتایج لایحه مالیات بر ارزش افزوده آن است كه در صورت تصویب، كسری بودجه بیشتر از ۶۰ درصد به شهرداری های كشور تحمیلخواهد شد، بدین سبب بالقطع شهرداری ها در انجام امور خدماتی و زیر ساختی شهرها گرفتار بحران و معضل اساسی می شوند.
رئیس شورای شهر تهران و رئیس شورای عالی استان ها در پایان نامه تاكید كرده اند كه خواهشمندیم جهت پیشگیری از بحران پیش رو با فوریت مراتب را به هر نحو ممكن به اطلاع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی رسانده و درخواست كنید كه با كلیات لایحه مخالفت شود.
به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، قبل از این كیانوش جهانبخش عضو شورای عالی استان ها در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه متأسفانه در گزارش كمیسیون اقتصادی مجلس توجهی به جلسات مشترك و پیشنهادات نشد، اظهار داشته بود: طبق بند خ ماده ۱ و ۹ گزارش كمیسیون اقتصادی، كلیه معافیت های مالیاتی و عوارض شهرداری ها و دهیاری ها تسری پیدا كرده و اگر نگاه قانونی و كارشناسی به این گزارش شود، مغایرت های قانونی وجود دارد كه اصول های متعددی از قانون اساسی، بند چهارم سیاست های كلی شهرسازی، ماده ششم قانون برنامه ششم توسعه و تبصره و ماده های مختلفی از قوانین شهرداری ها نادیده گرفته شده است.
وی تاكید كرده بود كه اگر این مساله به تصویب برسد ۶۰ درصد از درآمد شهرداری ها و دهیاری های كشور حذف و در اختیار دولت قرار می گیرد، افزود: اختیارات شوراهای اسلامی شهر و روستا باز كاهش یافته و به صورتی شهرداری ها زیرپوشش دولت می روند.


منبع:

1398/02/17
14:21:59
5.0 / 5
4399
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , ساخت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.