امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶

پایتخت خنك تر می شود

پایتخت خنك تر می شود به گزارش هم ماشین مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از كاهش دمای پایتخت در ایام پایانی هفته اطلاع داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا، اظهار كرد: پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات آغازین بیست و نهمین روز از بهار ۹۸ است كه به تبع آن شرایط برای انباشته شدن موقتی آلاینده ها در سطح شهر فراهم خواهد شد. هر چند با تغییر شرایط جوی در طول روز، به تدریج بر میزان ابرناكی و سرعت وزش باد افزوده خواهد شد به شكلی كه برای برخی ساعات بارش پراكنده باران و وزش باد (با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه) از سمت نواحی غربی-شمال غربی انتظار می رود.

وی افزود: بر طبق نتایج پیش بینی كیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات روز جاری (پنجشنبه)، شرایط سالم كیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود و وزش باد طی برخی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. با حاكمیت شرایط جوی ناپایدار در روز جمعه (۳۰ فروردین)، برای برخی ساعات خصوصاً صبحگاه بارش متناوب باران و وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از ۸ متربرثانیه) با جهت غالب شمال غربی پیش بینی می شود كه سبب پراكندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود وضعیت كیفیت هوای پایتخت خواهد شد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران درانتها اظهار داشت: هرچند این شرایط پابرجا نخواهد بود و به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی از شبانگاه، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود. همینطور دما تا روز پایانی هفته روند كاهشی خواهد داشت.

شهبازی درانتها به شاخص كیفیت هوای پایتخت هم اشاره نمود و اظهار داشت: میانگین كیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعات گذشته ۷۹ و سالم بود. این شاخص الان ۸۵ و همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/01/29
14:50:11
5.0 / 5
5149
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.