امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
اسلامی خبر داد؛

۱۴۰ هواپیما آماده انجام سفرهای نوروزی

۱۴۰ هواپیما آماده انجام سفرهای نوروزی هم ماشین: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۱۴۰ فروند هواپیما برای مسیرهای داخلی و خارجی نوروز ۹۸ در آمادگی كامل بوده و با عدم توازن عرضه و تقاضا مواجه نیستیم.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از روند چگونگی انجام سفرهای نوروزی در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجوز پروازهای فوق العاده ای كه سازمان هواپیمایی كشوری برای سفرهای نوروزی صادر كرده بنظر می رسد كه كافی بوده و همین طور ضریب آمادگی فرودگاه ها برای انجام این پروازها بسیار بالاست. ۱۴۰ فروند هواپیما برای مسیرهای داخلی و خارجی در آمادگی كامل هستند و با عدم توازن عرضه و تقاضا در بلیت هواپیما مواجه نبودیم.
وی با اشاره به اعتراضات مردم و عده ای از مسافران در فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: پرواز امروز بامداد تهران – اهواز هواپیمایی آتا به سبب انتشار بوی رنگ در كانال كولر و ترس مسافران به فرودگاه مهرآباد برگشت و در نتیجه مسافران ۵ ساعت در فرودگاه منتظر بودند تا هواپیمای جایگزین آنها را به اهواز ببرد كه هواپیمایی آتا در این زمینه مقصر بود و تعلل كرده است. سازمان هواپیمایی كشوری به این شركت هواپیمایی اخطار داده است بااینكه هواپیما اخیرا از چك C برگشته بود و آن گونه كه مسافران می گفتند بوی دود بوده است چنین اتفاقی نیفتاده بود و هواپیما مشكلی نداشت. این اتفاق یك سوءمدیریت بود كه آتا مقصر بوده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: برخی دیگر از مسافران به خاطر فروش بلیط پرواز غیرواقعی یكی از سایت ها اعتراض می كردند كه این كار شیادانه ای است كه بلیت پروازی كه وجود ندارد را برخی سایت ها به فروش می رسانند. باید سایت های دارای مجوز مبادرت به فروش بلیت هواپیما كنند. با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هماهنگ می نماییم تا از فروش بلیت هواپیما توسط سایت های غیرمجاز جلوگیری شود.
وی اشاره كرد: در روزهای عید با عنایت به پیش بینی های سازمان هواشناسی در خصوص بحرانی بودن شرایط جوی برخی مقاصد پروازی احتمال لغو برخی پروازها وجود دارد كه به سبب نامساعد بودن آب و هوا از پرواز این هواپیماها جلوگیری خواهد شد. بدین سبب مردم نگران نباشند.
اسلامی تصریح كرد: امروز بازدیدی هم از ایستگاه راه آهن تهران و ترمینال جنوب داشتیم. در ترمینال جنوب به چند مورد اتفاقی همچون جابجایی بار غیر همراه مسافر از طرف اتوبوس ها و همین طور كمبود اتوبوس در بعضی مسیرهای پرتقاضا رسیدگی شد و دستور دادند تا اتوبوس از مسیرهای كم تقاضا به مسیرهایی كه تقاضا بیشتر است منتقل شود. برای نوروز امسال ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس داریم و مردم نگران ایمنی سفر نباشند. سامانه سپهتن «سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان» در اتوبوس ها فعال شده و سازمان راهداری به صورت پیوسته بر ترددها نظارت می كند.
وزیر راه درباره نرخ بلیت هواپیما اشاره كرد: نرخ مجاز، نرخ بلیت ها در آذرماه است. چون در این ماه تقاضای سفر كم بوده و زمان اوج یا پیك تقاضای مسافرت هوایی نیست. پس قیمت ها افزایش نمی یابد. این قیمت ها در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شركت های هواپیمایی درج شده و هیچ شركتی نمی تواند بلیت را با نرخ بالاتر از ارقام مندرج در این جدول به فروش برساند. اگر مسافری بلیت را گران تر از نرخ های اعلام شده خریداری كرد پس از تعطیلات مازاد آن به مسافر بازگردانده می شود.
اسلامی تصریح كرد: در نوروز امسال برای نخستین بار گشت هوایی راهداری بر فراز جاده ها و آزادراههای پرتردد خواهیم داشت كه امروز نخستین گشت هوایی انجام شد و از آزادراههای تهران- كرج و كرج- قزوین بازدید كردیم.

1397/12/29
14:47:32
5.0 / 5
4295
تگهای خبر: آب , ایمنی , تردد , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.