امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۶
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

جابجایی كالا در بنادر هرمزگان به مرز ۷۰ میلیون تن رسید

جابجایی كالا در بنادر هرمزگان به مرز ۷۰ میلیون تن رسید به گزارش هم ماشین مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: جابجایی كالا در بنادر هرمزگان به مرز ۷۰ میلیون تن رسید.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، اله مراد عفیفی پور با تشریح عملكرد ۹ ماهه مجموعه ۷۰ بندر استان هرمزگان از شروع سال ۹۷ تا ابتدای دی ماه امسال، اظهار داشت: از مجموع ۶۹ میلیون و ۷۸ هزار و ۲۳۵ تن كالای تخلیه و بارگیری شده در این بنادر، ۴۴ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۱۴۲ تن مربوط به كالاهای غیر نفتی و ۲۴ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۹۳ تن به فرآوردهای نفتی اختصاص دارد.
وی ضمن اشاره به صادرات ۲۷ میلیون و ۷۲۷ هزار تن كالای غیرنفتی در این بنادر، اظهار داشت: طی این دوره زمانی، سه میلیون و ۶۴۵ هزار تن از این كالاها ترانزیت و دو میلیون و ۴۸ هزار تن، هم ترانشیپ شد.
عفیفی پور حجم كابوتاژ (حمل و نقل كالا با استفاده از آب های ساحلی) را پنج میلیون و ۶۱۸ هزار و ۴۹۰ تن و همینطور حجم واردات را چهار میلیون و ۶۶۹ هزار و ۲۳۶ تن كالای غیرنفتی اعلام نمود.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان از صادرات ۹ میلیون و ۳۴ هزار و ۹۷۹ تن فرآورده نفتی از بنادر این استان اطلاع داد و اظهار داشت: طی نُه ماهه سال جاری، ۳۵ هزار و ۹۹۹ تن، ترانزیت و ۱۴ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۹۱۸ تن، كابوتاژ شد. همینطور تخلیه ۹۳۳ هزار و ۹۰۵ تن محموله وارداتی فرآورده های نفتی هم به انجام رسید.
عفیفی پور تصریح كرد: در این مدت، یك میلیون و ۴۵۳ هزار و ۲۰۷ TEU كانتینر (هر تی.ای. یو معادل یك كانتینر بیست فوت) در بنادر تجاری این استان تخلیه و بارگیری شد.
این مقام مسئول تعداد شناورهای پهلو گرفته در بنادر این استان را ۵۵ هزار و ۲۲۷ فروند با افزایش ۳۰ درصدی اعلام نمود و تصریح كرد: از این تعداد، سه هزار و ۷۲۶ فروند كشتی بالای هزار تن و ۵۱ هزار و ۵۰۱ فروند از شناورهای پهلو گرفته در بنادر، زیر هزار تن وزن داشته است.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان جایگاه كلیدی این استان در كشور بعنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران و سهم ۹۵درصدی از كل سفرهای دریایی كشور را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: از شروع سال ۹۷ تا ابتدای دی ماه امسال، ۱۳ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۹۳۳ نفر سفر در بنادر مسافری و پایانه های دریایی این استان به ثبت رسید.

1397/11/02
15:22:09
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: آب , ترانزیت , حمل و نقل , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.