امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۳
معاون وزیر راه و شهرسازی خبرداد:

هدفگذاری تحویل پروژه های مسكن مهر شهرهای جدید در سال آینده

هدفگذاری تحویل پروژه های مسكن مهر شهرهای جدید در سال آینده هم ماشین: مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، با اشاره به هدفگذاری تكمیل مسكن مهر شهرهای جدید در سال ۹۸، از افزایش اعتبارات پروژه مسكن مهر از ۱۰۰میلیارد تومان به ۴۵۰ میلیارد تومان در سال آینده آگاهی داد.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی در نمایشگاه «مسكن، شهرسازی و بازآفرینی شهری» با اشاره به سكونت حدود یك میلیون نفر در شهرهای جدید، تصریح كرد: ۷ شهر جدید پردیس، پرند، اندیشه، بهارستان، فولادشهر، صدرا و سهند هم به محدوده جمعیتی ۱۰۰ هزار نفر رسیدند.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید متوسط رشد جمعیتی شهرهای جدید را ۱۰ برابر متوسط رشد جمعیت شهری كشور عنوان نمود و افزود: در بعضی شهرهای جدید، سالانه ۲۴ درصد رشد جمعیت گزارش شده است و این یك عنصر تأثیرگذار است و می تواند برنامه های توسعه ای شهرها را در راه اصلی خود هدایت كند.
طاهرخانی همینطور درباره آخرین وضعیت تكمیل پروژه های مسكن مهر، با تاكید بر اینكه هدف اصلی ما بسته شدن پرونده این پروژه ها در شهرهای جدید طی سال ۹۸ است، اظهار داشت: این هدف گذاری بخصوص برای شهرها و پروژه هایی كه مشكل حقوقی خاصی ندارند، متقن تر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در لایحه بودجه سال آینده در حوزه مسكن مهر، تمهیدات خوبی اندیشیده شده و این نوید را می دهد كه عملكرد موفق تری در سال آینده در این بخش داشته باشیم.
وی با اشاره به اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی مسكن مهر در سال ۹۷ خاطرنشان كرد: امسال خوشبختانه این اعتبار به ۴۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است، ضمن اینكه در سال ۱۳۹۶ از جانب سازمان برنامه و بودجه هزار میلیارد تومان اوراق مشاركت برای وزارت نیرو و مسكن مهر اختصاص یافته است.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، فروش عرصه (زمین) مسكن مهر را یكی از محل های درآمدی شركت های عمران شهرهای جدید عنوان نمود و درباره میزان جذب سرمایه گذاری در شهرهای جدید هم اظهار داشت: عملكرد امسال در جذب سرمایه نسبت به سال قبل دو برابر شده است و این موضوع، درآمد شهرهای جدید را تقویت كرده است.
طاهرخانی با اشاره به جلسات مستمر برای تولید منابع درآمدی جدید تصریح كرد: اطمینان داریم میزان جذب سرمایه امسال ۲.۵ برابر سال قبل خواهد بود.
وی همینطور درباره افزایش تسهیلات مسكن مهر اضافه كرد: هنوز در مورد افزایش تسهیلات مسكن مهر به جمع بندی نرسیده ایم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عرضه ۲۰۰ هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید تا سال ۱۴۰۰ اضافه كرد: سیستم مدیریت و نظارت خاصی برای این برنامه در شركت عمران شهرهای جدید بوجود آمده است.
طاهرخانی از آغاز فعالیت اجرای پروژه قطار شهری تهران ـ پردیس از سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه در لایحه بودجه ۹۸، این پروژه دارای ردیف جداگانه است؛ همینطور طرح متروی فرودگاه امام (ره) تا پرند كه متوقف شده بود، با توافق انجام شده با شهرداری، بزودی فعال خواهد شد.

1397/10/25
18:43:15
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: تولید , سازمان , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.