امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
وزیر راه و شهرسازی:

دولت پایانه های بار را واگذار می كند، جای خالی نظام لجستیك در كشور

دولت پایانه های بار را واگذار می كند، جای خالی نظام لجستیك در كشور به گزارش هم ماشین وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینكه جای نظام لجستیك در كشور خالی است تا با استفاده حداكثری از ترانزیت جایگاه خویش را مستحكم نماییم اظهار داشت: كار دولت پایانه داری نیست و بزودی به این فعالیت خاتمه می دهیم.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم افتتاح شهرك شركت های حمل و نقل با اشاره به اینكه در ۴۰ سالگی انقلاب قرار داریم و در این سال ها در مواردی كندی هایی داشته ایم، اظهار داشت: اما در برآیند فعالیت هایمان مستحكم بوده ایم و كار را با همدلی و یكپارچگی ملت به پیش برده ایم.
وی افزود: لازم است حجم اقتصاد كشور توسعه یابد اما دولت تصدی گری نكند، بلكه تسهیل گری كند تا مردم سرمایه گذاری كنند و دولت باید فضای اقتصاد رقابتی به وجود بیاورد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: هر چند قوانین سختی داریم و حتی در مواردی تسهیل كننده نیست، اما با تصویب دو قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای كسب و كار و ظرفیت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی می توان كاری كرد تا مردم راحت تر سرمایه گذاری كنند و به اقتصاد كارآمد دست یابیم.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، ما هم امكانات انجام این اقدامات را داریم و هم همت و پشتكار مردم كفایت می كند تا شتابان تر حركت نماییم. ما در وزارت راه هیچ نقشی جز نقش تسهیل كننده ایفا نمی نماییم.
اسلامی با اشاره به اینكه جای نظام لجستیك در كشور خالی است تا با استفاده حداكثری از ترانزیت جایگاه خویش را مستحكم نماییم، اظهار داشت: شهرك های حمل و نقل حلقه مفقوده صنعت لجستیك هستند و بخش خصوصی باید شهركم های حمل و نقل را توسعه بدهد.
اسلامی خاطرنشان كرد: كار دولت پایانه داری نیست و به این كار خاتمه می دهیم. كشور ما باید سهم بالایی از ترانزیت منطقه را كسب كند.
در حاشیه این نشست اسلامی در جمع خبرنگاران درباره شهرك حمل و نقل جنوب تهران اظهار داشت: این شهرك جایگاه موثری در مدیریت ناوگان و بار منطقه دارد و پشتیبانی بار در یك فرآیند قرار می گیرد. در تهران تابحال چنین فعالیتی نداشته ایم و این شهرك با مشقت ساخته شده است به گونه ای كه راه اندازی فاز نخست آن ۲۸ سال به طول كشید.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص اینكه آیا راه اندازی شهرك حمل و نقل با راه اندازی منطقه بارانداز فرودگاه امام خمینی كه در منطقه ویژه اقتصادی این فرودگاه ایجاد می شود موازی كاری نیست، تصریح كرد: استان تهران به ایجاد چنین خدمات زیربنایی در بخش حمل و نقل نیاز دارد و در نظام جامع حمل و نقل هم راه اندازی چندین لجستیك پارك طراحی شده است كه پارك لجستیك امام خمینی یكی از این لجستیك پارك هاست و بعنوان بارانداز استفاده خواهد شد اما شهرك حمل و نقل استان تهران محل تجمیع شركت های حمل و نقلی و ناوگان باری جاده ای است.
اسلامی تصریح كرد: این شهرك برای فعالان استارت آپی و الكترونیكی صنعت حمل و نقل قابل استفاده می باشد اما اینكه گاراژهای جنوب تهران به این شهرك منتقل شود به شهرداری تهران مربوط است.

1397/10/22
15:32:50
5.0 / 5
4412
تگهای خبر: اقتصاد , ترانزیت , تولید , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.