امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
اسلامی:

نگفته ام تمام واحدهای مسكن مهر در انتها سال ۹۸ تحویل می گردد

نگفته ام تمام واحدهای مسكن مهر در انتها سال ۹۸ تحویل می گردد به گزارش هم ماشین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هیچگاه نگفته ام، تمام واحدهای مسكن مهر در انتها سال ۹۸ تحویل می شود، تحویل واحدهای دارای مشكل حقوقی در اختیار ما نیست.به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد پنج شنبه در حاشیه بازدید از مجموعه مسكن مهر پرند در جمع خبرنگاران مشكلات مسكن مهر پرند را ۵ دسته دانست و اضافه كرد: مشكل اول این است، كه شهر جدید پرند طرح جامع نیست.
وی با بیان این كه شهر جدید پرند، نیاز به تعریف یك چارچوب مشخص دارد، اظهار داشت: نبایدتراكم در شهر جدید پرند بیشتر از ۱۲۵ هزار واحد باشد، چون كه پیش بینی امكانات برای این تراكم است
وزیر راه و شهرسازی حمل و نقل، بخصوص حمل و نقل ریلی بین پرند با تهران را معضل دیگر این مسكن مهر دانست و اظهار داشت: متروی پرند در دستور كار قرار دارد، كه در این راستا نیاز به ایستگاه تبادلی با مترو تهران با استفاده از فرودگاه امام(ره) داریم.
وی فراهم شدن انشعابات برای ۲۵ هزار واحد مسكن مهر پرند را از دیگر معضلات دانست و اظهار داشت: برنامه ریزی ها انجام شده، تا این انشعابات هرچه سریع تر متصل شود، مشكل دیگری كه در این پروژه با آن مواجه هستیم نبود واحدها و دستگاه های دولتی است، كه باید هرچه سریع تر دستگاه های خدمات رسان در این مسكن مهر مستقر شوند.
اسلامی سپس اظهار داشت: تا آخر سال ۱۳ هزار واحد تحویل متقاضیان مسكن مهر می گردد.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی در خصوص ساخت مسكن اجتماعی اظهار داشت: ساخت مسكن با پیشوند و پسوند را قبول ندارم.
وی سپس از ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسكونی برای اقشار كم درآمد و یا درآمد متوسط در شهرهای جدید اطلاع داد و اظهار داشت: بعضی از این پروژه ها شروع شده و در شهر جدید پرند هم یك مجموعه ۲۰۰ هزار واحدی ویلایی در زمینی به مساحت ۸۸ هكتار ایجاد می شود.
اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه گفته بودید، مسكن مهر در انتها سال ۹۸ به اتمام می رسد، اظهار داشت: هیچگاه چنین چیزی نگفتم، اما گفته ام، واحدهای مسكن مهر كه مشكل فنی و اجرایی دارند، تا آخر سال ۹۸ تكمیل و تحویل می شوند، اما زمان تحویل واحدهایی كه مشكل حقوقی دارند، در اختیار ما نیست.
وی عرضه مصالح ارزان قیمت به انبوه سازان و تخفیف به سازندگان را راهكاری برای كاهش قیمت مسكن دانست و اظهار داشت: تنها راه افزایش توان خرید مردم بحث افزایش سقف وام مسكن نیست، ما باید تلاش نماییم، قیمت تمام شده مسكن برای انبوه سازان را كاهش دهیم.


1397/10/21
22:34:09
5.0 / 5
4572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.