امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
رئیس شورای شهر تهران :

تشكیل كمیسیون انتصابات شهری شایعه است

تشكیل كمیسیون انتصابات شهری شایعه است به گزارش هم ماشین رئیس شورای شهر تهران تشكیل كمیسیون برای انتصابات شهری را شایعه خواند و اضافه كرد: تشكیل چنین كمیسیونی حقیقت ندارد.به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در انتها صد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران و در جمع خبرنگاران در مورد بررسی پست های مدیریتی و كاهش و ادغام آنها كه آخرین دستور جلسه امروز شورای شهر تهران بود، اظهار داشت: با عنایت به كمبود وقت، مبحث كاهش پست های مدیریتی در جلسه بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و هر نوع ادغام پست های شهرداری تهران همچون قائم مقامی در جلسه بعد مطرح می گردد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد تشكیل كمیسیون انتصابات شهری اظهار داشت: چنین موضوعی حقیقت ندارد و این مطلب شایعه است.
وی در تشریح دستور جلسه های امروز شورای شهر تهران اظهار داشت: در ابتدا یك فوریت انتشار 30 هزار میلیارد ریال اوراق مشاركت را مورد بررسی قرار دادیم كه نهایتا این طرح به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید. در ادامه اجبار شهرداری جهت بررسی نحوه استفاده از جوانان در پست های مدیریتی مورد بررسی قرار گرفت و بعد از آن سیاست های تدوین بودجه سال آینده شهرداری تهران بررسی و به تصویب اعضا رسید.

رئیس شورای سالامی شهر تهران در مورد نمایندگان شورا برای حضور در شورای عالی فنی، اظهار داشت: باید سه نفر برای حضور در این شورا انتخاب می شدند كه نهایتا بعد از رای گیری آقایان علی اكبر تركان، محمد علی پنجه پولادگران و مهدی تفضلی بعنوان سه نماینده شورا برای حضور در شورایعالی فنی شهرداری تهران انتخاب شدند. در این رای گیری آقای تركان 11 رای، محمد علی پنجه فولاد گران 12 رای و مهدی تفضلی 11 رای برای حضور در این شورا از سوی نمایندگان شورای شهر تهران دریافت نمودند.

وی اضافه كرد: در ادامه این جلسه خانم آمانی و آقای محمد علیخانی بعنوان نمایندگان شورا جهت عضویت در كمیسیون بدوی كفالت نظام وظیفه انتخاب شدند تا پرونده های كفالتی كه مورد بررسی و رای گیری قرار می گیرد دو نماینده ی شورای شهر تهران هم حضور داشته باشند.

در ادامه این جلسه انتخاب بازرس فصلی و علی البدل شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه هم در دستوركار بود كه نهایتا فاطمه مقیمی بعنوان بازرس اصلی و فضل الله اسلامی بعنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

وی افزود: در این نشست نهایتا بررسی چند ملك درتهران در دستور كار قرار گرفت تا تكلیف باغ بودن یا نبودن آنها مشخص شود.

به گفته هاشمی، در مورد یك فوریت انتشار 30 هزار میلیارد ریال اوراق مشاركت، متن لایحه باید در جلسه آینده مورد بررسی و تصویب قرار بگیرد. در حقیقت باید این لایحه ابتدا در كمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی قرار گیرد و نهایتا در صحن شورا جزئیات آن بررسی شود.

وی تصریح كرد: ما برای گرفتن تسهیلات بانكی وثیقه لازم را داریم و می توانیم این كار را انجام دهیم. اما آنچه كه مشكل بوجود آورده بدهی های شهرداری تهران به سیستم بانكی است در حقیقت بر مبنای آیین نامه ای در سیستم بانكی اگر ارگانی به یك بانك هم بدهكار باشد از سایر بانك ها نمی تواند وام دریافت كند.

وی تصریح كرد: مانع اصلی ما جهت استفاده از اوراق مشاركت بدهی شهرداری تهران به سیستم بانكی است كه باید آنرا با انجام مذاكرات با بانك ها رفع نماییم. از آنجایی كه ظرف یك سال قبل تعدد انتخاب شهردار داشتیم نتوانستیم به درستی با بانك ها مذاكره كرده و برای آنها این اطمینان را تولید نماییم كه بدهی های آنها پرداخت و در مرحله بعد مبادرت به انتشار اوراق برای شهرداری تهران خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران درباره ی بدهی های دولت به شهرداری تهران اظهار داشت: دولت جهت بررسی بدهی های موجود گروهی را فعال كرده تا میزان بدهی های شهرداری تهران را بررسی نماییم. هر بخشی از این حسابرسی ها كه نظر دولت را تامین كند و مورد قبول دولت باشد این میزان از بدهی ها با بدهی های شهرداری به دولت تهاتر خواهد شد. هم اكنون 70 میلیارد تومان از بدهی های دولت به مترو را تهاتر كرده ایم.


اتنهای پیام


1397/09/25
14:34:17
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: تولید , شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.