امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱

درخواست مجدد دبیركل هلال احمر برای رسیدگی به اوضاع یمن

درخواست مجدد دبیركل هلال احمر برای رسیدگی به اوضاع یمن هم ماشین: دبیركل جمعیت هلال احمر ایران یك بار دیگر و دیدار با مقامات بین المللی با اشاره به اوضاع ناگوار یمن از آمادگی ایران برای مداخله موثرتر به كاهش آلام بشری در این فاجعه انسانی اطلاع داد و خواهان همكاری نهادهای بین المللی در این زمینه شد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، محمود محمدی نسب كه قبل از این در دیدار با نائب رئیس كمیته بین المللی صلیب سرخ خواهان افزایش همكاری و تعاملات كمیته بین المللی صلیب سرخ در كمك به كاهش آلام بشری در یمن شده بود، این درخواست را در دیدار با دستیار ارشد دبیر كل سازمان ملل هم تكرار كرد.
محمود محمدی نسب با رشید خالیكوف دستیار ارشد دبیركل سازمان ملل متحد در امور همكاری های بشردوستانه در خاورمیانه دیدار و گفت و گو كرد.
محمدی نسب؛ دبیركل جمعیت هلال احمر با رشید خالیكوف، با اشاره به فعالیت ها و توانمندی های جمعیت هلال احمر ایران در زمینه های امداد و نجات و پاسخگویی به سوانح، بهداشت و درمان، آموزش، جوانان و داوطلبان، تولید اقلام امدادی از قبیل چادر، پتو و كیت كمك های اولیه و تولید دارو و تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: كمك به بحران ها و سوانح منطقه ای و بین المللی همچون سیل پاكستان، خشكسالی سومالی، بحران های عراق، سوریه و یمن هم همچون اقدامات جمعیت هلال احمر ایران در عرصه های بین المللی است.
وی با تاكید بر اصول بشردوستانه بین المللی همچون بی طرفی و بی غرضی در عرضه خدمات امدادی و درمانی، بیان كرد: جمعیت هلال احمر ایران بعنوان عضو هیات حاكمه فدراسیون بین المللی، در قالب انجام فعالیت های بشردوستانه و با همكاری با سازمانهای بین المللی، در پروژه هایی همچون كاهش خطر سوانح شهری و تاب آوری و پاسخ گویی به استمدادهای فدراسیون در زمینه عرضه كمك های اضطراری، مشاركت و اقدامات لازم را انجام داده است.
دبیركل جمعیت هلال احمر بااشاره به بحران های كشورهای همسایه همچون سوریه و عراق و همینطور بحران انسانی در یمن، اظهار داشت: برای تمامی این كشورها كمك های انسان دوستانه ارسال شده است كه همچون آن می توان به ارسال هفت مرحله محموله به یمن اشاره كرد؛ البته در مورد محموله آخر، حتی با وجود رایزنی های كمیته بین المللی صلیب سرخ موفق به عبور از كانال و رساندن آن به افراد نیازمند نشدیم.
وی به همكاری ها و پروژه های مشترك جمعیت هلال احمر ایران با آژانس های مختلف سازمان ملل در ایران همچون دفتر عمران سازمان ملل، یونیسف، برنامه جهانی غذا، كمیساریای عالی پناهندگان و غیره اشاره نمود و خاطرنشان كرد: همكاری های خوبی میان دو سازمان بخصوص حضور نماینده دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (اوچا) در نشست مشاركتی برای تنظیم برنامه مشترك جهت كمك به زلزله زدگان كرمانشاه انجام شده است.
دبیركل جمعیت هلال احمر در ادامه با تاكید بر تقویت همكاری ها، برقراری ارتباطات و همكاری های میان دو سازمان در زمینه مدیریت سوانح، جامعه تاب آور، توان افزایی، آموزش و پژوهش، بهداشت و درمان، اظهار داشت: از شما می خواهیم برای كمك به قربانیان درگیری های یمن و سوریه و كمك به اقشار صدمه پذیر در عراق، افغانستان و میانمار به ما كمك كنید.
وی درباره وضعیت بحرانی زنان، كودكان و غیرنظامیان در یمن، اظهار نمود: نیروهای متخاصم كشور یمن، با هدف قرار دادن نیروهای امدادی اجازه امدادرسانی نمی دهند و از نبود غذا و دارو بعنوان سلاحی برای نابودی مردم بی دفاع یمن بهره می گیرند.
محمدی نسب تصریح كرد: جمعیت هلال احمر ایران آماده است تا نسبت به ارسال اقلام دارویی و غذایی به كشور یمن با كمك سازمان ملل اقدام نماید.
در ادامه این دیدار رشید خالیكوف؛ دستیار ارشد دبیركل سازمان ملل متحد در امور همكاری های بشردوستانه در خاورمیانه درباره علت حضور خود در ایران، اظهار داشت: تقویت پاسخ به بحران یكی از مهمترین علت حضور ما در ایران است. استانداردهایی در سطح بین المللی تثبیت شده است كه ما میخواهیم این استاندارها را با كمك شما در ایران پیش ببریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به اینكه جمعیت هلال احمر كمك های بشردوستانه خویش را به مردم كشورهای افغانستان، سوریه، عراق و یمن عرضه می دهد، اظهار داشت: از جمعیت هلال احمر می خواهیم تا اطلاعات مربوط به كمك های بشردوستانه خود در این ۴ كشور را در اختیار سازمان ملل قرار دهد تا این سازمان هم بتواند در كمك به كشورهای دچار بحران و مخاصمه در خاورمیانه گام بردارد.
دستیار ارشد دبیركل سازمان ملل متحد در امور همكاری های بشردوستانه در خاورمیانه با تاكید بر اینكه در زمینه مبحث یمن دو كنفرانس بین المللی بشردوستانه و جمع آوری كمك های مالی برگزار شده است، اذعان كرد: كنفرانس صلح یمن هم بزودی با حضور رئیس سازمان ملل متحد برگزار می گردد.
وی به برگزاری كنفرانس دیگری درباره تامین منابع مالی برای یمن اشاره نمود كه تا آخر سال جاری برگزار می گردد و در این كنفرانس نه تنها نمایندگانی از دولت ها حضور پیدا می كنند بلكه این كنفرانس پذیرای نمایندگان سازمان های بشردوست دنیا هم است.
1397/09/01
21:38:28
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.