امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
ضمن بیان تشكیل انجمن های فضای مجازی و اردوها در مدارس اعلام شد

برگزاری بیست و یكمین انتخابات شوراهای دانش آموزی اول آبانماه

برگزاری بیست و یكمین انتخابات شوراهای دانش آموزی اول آبانماه هم ماشین: مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش از برگزاری بیست و یكمین انتخابات شوراهای دانش آموزی در روز سه شنبه، اول آبان ماه در مدارس كشور اطلاع داد.


به گزارش هم ماشین به نقل از ایسنا، علی رمضانی در یك نشست خبری كه با مبحث بیست و یكمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی ترتیب داده شده بود، ابتدا با اشاره به برگزاری بیستمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی اظهار داشت: پس از این انتخابات از متخصصان حوزه دعوت كردیم و دستورالعمل های شوراهای دانش آموزی را بازبینی كردیم.
وی ادامه داد: اصلاحیه فوق از جانب وزیر آموزش و پرورش ابلاغ گردیده است.
مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه شورای دانش آموزی یك نهاد صنفی و همچون اركان مدرسه است، اهداف شوراهای دانش آموزی را برشمرد و اظهار داشت: تحكیم و تعمیق ارزش ها، باورهای دینی، آموزه های سیاسی و اجتماعی در میان دانش آموزان، تكریم عملی شخصیت دانش آموزان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس در آنان، تمرین مشاركت جویی و مسؤولیت پذیری و تقویت روحیه انتقاد پذیری، توجه عملی به مطالبات و خواسته های دانش آموزان در چارچوب مقررات، قوانین و تسهیل حسن اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی و مدیریتی با استفاده از واگذاری مسئولیت ها به دانش آموزان و همكاری با معاون پرورشی و تربیت بدنی مدرسه است.
رمضانی اضافه كرد: شورای دانش آموزی در تمام پایه ها همچون مدارس ابتدایی از پایه سوم ابتدایی به بعد، متوسطه اول و متوسطه دوم شهری، روستایی، عشایری، استثنایی و مدارس غیر دولتی برگزار می گردد.
به قول مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در مدرسه ابتدایی پایه های چهارم و پنجم در مدارس تا ۱۰۰ دانش آموزه، پنج نفر عضو اصلی شورا و دو نفر عضو علی البدل، در مدارس از ۱۰۱ تا ۱۵۰ دانش آموزه، هفت عضو اصلی و دو عضو علی البدل، در مدارس ۱۵۱ دانش آموز به بالا، ۹ نفر عضو اصلی و دو نفر بعنوان عضو علی البدل انتخاب می شوند.
وی افزود: شمار اعضای شورای دانش آموزی در مدارس متوسطه اول و متوسطه دوم هم متناسب با تعداد دانش آموزان همان مدرسه است. در مدارس با ۲۵۰ دانش آموز، پنج عضو اصلی و دو عضو علی البدل، در مدارس ۲۵۰ تا ۳۵۰ دانش آموزی، هفت عضو اصلی و دو عضو علی البدل، در مدارس ۳۵۰ تا ۵۵۰ دانش آموزی، ۹ عضو اصلی و دو عضو علی البدل و در مدارس ۵۵۰ دانش آموزی به بالا، ۱۱عضو اصلی و دو عضو علی البدل خواهیم داشت.
رمضانی با اشاره به اینكه امسال انجمن های جدیدی همچون انجمن فضای مجازی و انجمن اردوها و فضاهای بازدیدی تشكیل شده است اظهار داشت: آشنایی دانش آموزان با سبك زندگی ایرانی اسلامی و راه اندازی انجمن پشتیبانی از كالای ایرانی و نوشت افزار ایرانی را هم در دستور كار قرار داده ایم.
مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: انتخابات شوراهای دانش آموزی در روز سه شنبه اول آبان ماه در مدارس كشور برگزار می گردد ولی جهت استفاده از تمام ظرفیت های موجود دانش آموزان عشایری و استثنایی برای آنها تا ۲۰ آبان ماه برقرار است.
به قول وی ۴ میلیون و ۶۵۰ دانش آموز در دوره ابتدایی، سه میلیون و ۱۱۲ هزار و۲۴۳ دانش آموز در دوره اول متوسطه و دو میلیون و ۱۸۸ هزار و ۱۵۹ دانش آموز در دوره متوسطه دوم در این انتخابات شركت می كنند.1397/07/29
18:51:57
5.0 / 5
4494
تگهای خبر: آب , شركت , شورا , مسئول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.