امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
یك مقام مسئول خبر داد:

فعالیت مجدد پروژه راه اندازی خط آهن میانه-اردبیل

فعالیت مجدد پروژه راه اندازی خط آهن میانه-اردبیل هم ماشین: سرپرست معاونت ساخت و توسعه راه آهن شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از فعال شدن مجدد پروژه راه آهن میانه-اردبیل با توزیع اعتبارات جدید از محل فاینانس داخلی اطلاع داد.به گزارش هم ماشین به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، عباس خطیبی از طریق آهن میانه- اردبیل و ایستگاه های مسیر بازدید كرد و از شروع مجدد عملیات اجرایی در این خط ریلی كه به علت كمبود شدید منابع اعتباری متوقف بود، اطلاع داد.
وی با اشاره به تامین اعتبار این پروژه از محل فاینانس داخلی اظهار داشت: با توزیع اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی و برگزاری چند جلسه با پیمانكاران و مشاوران این خط ریلی مقرر شد اعتبار تخصیص یافته بین قطعات مختلف با عنایت به اهمیت و میزان پیشرفت فیزیكی قطعات، توزیع شود.
سرپرست معاونت ساخت و توسعه راه آهن شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از رشد و سرعت عملیات اجرایی طی هفته گذشته در این پروژه ابراز خرسندی كرد و اضافه كرد: پیمانكاران با افزایش تعداد نیروی انسانی و ماشین آلات در تلاش هستند تا به هدف گذاری و اولویت بندی های صورت گرفته دست پیدا كنند.
خطیبی در مورد هدف گذاری برای خط ریلی میانه- اردبیل توضیح داد و اظهار داشت: با برگزاری جلسات مختلف مقرر شد تا با توزیع به موقع اعتبارات در پروژه زیرسازی مسیر تا آخر سال ۱۳۹۸ به اتمام برسد.
وی برگزاری همزمان مناقصه برای راه اندازی ایستگاه های مسیر را بخش دیگری از برنامه ها اعلام نمود و اضافه كرد: بزودی مناقصه ساخت ایستگاه های فیروزآباد، گنج گاه و میهمان دوست هم برگزار می گردد.
این مقام مسئول در شركت ساخت، طول خط ریلی راه آهن میانه ـ اردبیل را ۱۷۵كیلومتر بیان كرد و اظهار داشت: این خط ریلی با عنایت به توپوگرافی منطقه و كوهستانی بودن مسیر از نظر میزان و نوع ابنیه فنی یكی از خطوط ریلی منحصر به فرد در كشور است.
خطیبی اضافه كرد: راه آهن میانه ـ اردبیل دارای ۶۴ دستگاه تونل به طول ۲۴ كیلومتر و ۳۳ دهنه پل به طول بیشتر از ۴ كیلومتر است كه بزرگترین تونل مسیر به طول ۱۲۰۰ متر و بزرگترین پل به طول ۶۰۰ متر بخشی از ابنیه فنی این محور است.
سرپرست معاونت ساخت و توسعه راه آهن شركت ساخت و توسعه، پل آرپاچای در خط ریلی میانه ـ اردبیل را یكی از منحصر به فردترین پل های شبكه ریلی كشور اعلام نمود و اظهار داشت: این پل پنج دهانه دارد كه ارتفاع دهانه میانی آن ۶۳ متر و ارتفاع پایه آن ۸۰ متر است و بعنوان مرتفع ترین پل ریلی كشور باید مورد توجه قرار گیرد.
وی راه آهن میانه ـ اردبیل را یكی از مهمترین خطوط ریلی در دست راه اندازی كشور دانست و اظهار داشت: اتصال استان اردبیل به شبكه ریلی كشور باعث افزایش مراودات اقتصادی بین استان اردبیل و استان آذربایجان شرقی بعنوان یكی از مهمترین استان های مرزی و بالتبع آن اتصال استان اردبیل با همسایه های شمال غربی كشور می گردد.

1397/07/19
15:34:30
5.0 / 5
4765
تگهای خبر: آب , اقتصاد , حمل و نقل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.