امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
در گفتگو با مهر؛

ممنوعیت تردد تاكسی های اینترنتی در فرودگاه امام (ره) تكذیب شد

ممنوعیت تردد تاكسی های اینترنتی در فرودگاه امام (ره) تكذیب شد هم ماشین: مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: تردد تاكسی های اینترنتی به محوطه این فرودگاه ممنوع نشده است اما اسنپ و تپسی باید با فرودگاه امام قرارداد امضا كنند.شهرام آدم نژاد در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره سخنان روز گذشته خود در خصوص ممنوع شدن فعالیت تاكسی های اینترنتی در فرودگاه امام خمینی (ره) تصریح كرد: شورای عالی هماهنگی ترابری كشور در دی ماه سال قبل مصوبه ای در خصوص ساماندهی تاكسی های اینترنتی در فرودگاه امام خمینی داشت كه بر مبنای آن محوطه ای در پاركینگ به این عده از رانندگان تاكسی های اینترنتی داده شود ولی باید حتما با فرودگاه امام خمینی (ره) قرارداد ببندند.
وی افزود: این مصوبه در تاریخ ۱۰ دی ماه سال قبل از جانب وزیر راه و شهرسازی به شركت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ابلاغ گردید. بعد از آن هم ما آن را به شركت های تاكسی اینترنتی مانند اسنپ ابلاغ كردیم اما آنها هنوز برای امضای قرارداد با فرودگاه امام خمینی (ره) حاضر نشده اند.
وی خاطرنشان كرد: با این وجود با عنایت به اینكه شرایط اقتصادی كشور به گونه ای است كه بخش عمده ای از نیروی كار به سمت فعالیت در تاكسی های اینترنتی متمایل شده اند، شورای عالی ترابری تصویب كرد تا محوطه ای در پاركینگ فرودگاه امام خمینی (ره) به خودروهای فعال در تاكسی های اینترنتی اختصاص داده شود ازاین رو من هیچ حرفی در مورد ممنوعیت تردد خودروهای فعال در تاكسی های اینترنتی برای انتقال مسافر نزده ام و ورود آنها به فرودگاه امام خمینی (ره) را ممنوع نكرده ام؛ ولی باید با شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) قرارداد امضا كنند.
آدم نژاد تاكید كرد: مصوبه شورای عالی ترابری در خصوص طراحی مكانیزمی برای ساماندهی تاكسی های اینترنتی فعال در فرودگاه ها به خصوص فرودگاه امام خمینی (ره) برای كمك به شاغلان در تاكسی های اینترنتی است نه محدود یا ممنوع كردن تردد آنها.
به گزارش هم ماشین به نقل از مهر، وزیر راه و شهرسازی در دستورالعملی كه آن را در تاریخ ۱۰ دی ماه ۹۶ به مدیران عامل شركت های «فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران» و «شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)» ابلاغ كرده بود، نحوه ساماندهی تاكسی های اینترنتی را بعنوان یكی از مصوبات شورای عالی هماهنگی ترابری تشریح كرده است.
در این ابلاغیه مقرر شده كه تاكسی های اینترنتی می توانند حداقل تا فاصله ۴۰۰ متری درب ورود و خروج مسافران به داخل ترمینال های فرودگاه های كشور توقف و مبادرت به پیاده و سوار كردن مسافر كنند.
متن این ابلاغیه به شرح زیر است:


1397/07/09
22:31:33
5.0 / 5
5068
تگهای خبر: اقتصاد , تردد , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
© تمامی حقوق معنوی سایت هم ماشین محفوظ و کپی برداری ممنوع می باشد.
    استفاده از مطالب سایت هم ماشین با ذکر نام و لینک منبع مجاز است.